Mamy to! Podwórko Talentów powstanie w Rumi

Mamy to! Podwórko Talentów powstanie w Rumi

- kategoria Aktualności, Ciekawostki, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Mamy to! Podwórko Talentów powstanie w Rumi  Konkurs Podwórko Talentów / fot. Alicja Pettke, GR

Po niemal dwumiesięcznej walce zwyciężyliśmy! Firma NIVEA wybuduje w Rumi plac zabaw o wartości około 250 tysięcy złotych. Wszystko dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym miasto otrzymało łącznie ponad 40 tysięcy głosów.

Głosowanie trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Rumia zakwalifikowana została do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Największą liczbę głosów w tej kategorii zdobyły kolejno: Ząbki (44 366), Żagań (44 361), Rumia (42 225), Kraśnik (41 511) i Pruszcz Gdański (40 050). Od 2017 roku na terenie całego kraju powstało 40 Podwórek. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Rumi, jeden z takich obiektów wkrótce stanie również w parku Starowiejskim.

W obrębie placu powstaną m.in. huśtawka w kształcie bocianiego gniazda, gra twister, ścianka wspinaczkowa, piaskownica naukowa, mini-planetarium, muzyczne tablice z bębnami i scenka teatralna. Każde z Podwórek Talentów to inwestycja o wartości około 250 tysięcy złotych, a dzięki nowoczesnym urządzeniom – instalowanym w strefach sportowej, naukowej i artystycznej – kształtuje sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię dzieci.

Wygrana w internetowym głosowaniu była możliwa dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności. W działania na rzecz budowy placu zabaw zaangażowali się liczni społecznicy, pedagodzy, rodzice, a także urzędnicy oraz radni. Wygrane Podwórko ma wyglądać tak:

Mamy to! Podwórko Talentów powstanie w Rumi
mat. prasowe – zdjęcie poglądowe

Info: UM

Mamy to! Podwórko Talentów powstanie w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *