Policja radzi, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą

Policja radzi, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą

- kategoria Aktualności, Ciekawostki, Edukacja, Na sygnale
@Gazeta Rumska
Policja radzi, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą Uwaga na złodziei rowerów!

Policjanci z Wejherowa zatrzymali w poniedziałek dwóch mężczyzn w związku z kradzieżami rowerów na terenie miasta. W okresie letnim takie sytuacje mogą zdarzać się często, dlatego Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie informuje, jak zapobiegać kradzieży.

Pamiętajmy, aby zabezpieczać swoje jednoślady, również wtedy, gdy wchodzimy tylko na chwilę do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy. Nawet proste zabezpieczenie może uchronić nas do kradzieży. Pamiętajmy, aby blokadę zakładać na ramę (nigdy na koło), ponieważ zdarzały się takie przypadki, że złodziej odkręcał koło i zostawiał je na miejscu.

Dlatego:

postaw na profesjonalne zabezpieczenie – warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad;

stosuj blokady rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę, przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Blokada powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, dobrym zabezpieczeniem jest tzw. „U-LOCK” – blokada w kształcie litery U;

⇒ dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower;

⇒ miej oczy otwarte na to, kto wchodzi na klatkę schodową bloku. Często zdarza się, że bez sprawdzenia, po usłyszeniu dzwonku domofonu wpuszczamy do środka budynku różne osoby, wśród których może znaleźć się też złodziej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Policja radzi, jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą