Udany IV Rumski Rajd „W drodze po szpik”

Udany IV Rumski Rajd „W drodze po szpik”

- kategoria Aktualności, Motoryzacja, Wydarzenia
Udany IV Rumski Rajd "W drodze po szpik"  "W drodze po szpik" 2019, fot. Alicja Pettke, GR

Za nami charytatywny IV Rumski Rajd „W drodze po szpik”, dzięki któremu do bazy potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS dołączyło 40 osób. Jak podkreślają organizatorzy akcji, to duży sukces, ponieważ udało sie podwyższyć wynik aż pięciokrotnie w stosunku do poprzedniego roku. 

Głównym celem wydarzenia było szerzenie świadomości na temat nowotworów krwi. W ramach rajdu chętni mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Akcji towarzyszył przejazd i wystawa klasycznych pojazdów oraz rodzinny piknik. Trwała również loteria i atrakcje towarzyszące.

Chcemy ogromnie podziękować osobom, które dołączyły do bazy dawców, a także właścicielom samochodów, którzy zawitali do Rumi, by ubarwić ten dzień. Dziękujemy także mediom, które nagłośniły akcję. Największe podziękowania należą się jednak wolontariuszom, bez których nie byłoby tej akcji. – podkreślają organizatorzy rajdu, Adam Januszewski oraz Michał Gaj.

Rumski Rajd „W drodze po szpik” to charytatywny rajd o charakterze edukacyjno-informacyjnym. Inicjatywa ma zachęcić odbiorców, by rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Wydarzenie stanowi również podziękowanie dla wszystkich, którzy swój szpik już oddali, dając drugiemu człowiekowi szansę na powrót do zdrowia. Rajd odbył sie w godzinach popołudniowych 15 czerwca przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, jako impreza towarzysząca rodzinnemu piknikowi „Rumia oczami dzieci„. Atmosfera była bardzo przyjemna i wesoła, klasyczne pojazdy przykuły uwagę i wzbudziły zainteresowanie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zapraszamy do naszej fotorelacji.

Rumski Fiat 125P nie spoczywa na laurach. Obecnie trwa akcja dedykowana dla Kuby, 15 letniego rumianina, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Szansa na jego wyzdrowienie to 5-miesięczna terapia lekiem Venclyxto, który nie jest refundowany. Rodzina, przyjaciele i mieszkańcy rozpoczęli więc zbiórkę funduszy w internecie. Na popularnym serwisie społecznościowym uruchomiono także specjalną grupę, w której publikowane są odnośniki do charytatywnych aukcji. Organizator Rumskiego Rajdu, Adam Januszewski, postanowił dołączyć do akcji oraz zachęcić do tego jak największą ilość osób, wyzwał nawet na challenge Filipa Chajzera. Czy ten odpowie na zaproszenie? Organizator poinformował na swoim serwisie społecznościowym:

Przemierzę każdą ilość kilometrów w ramach pomocy finansowej dla Kuby, mieszkańca mojego miasta, chorującego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Kuba potrzebuje leku, który nie jest refundowany, a jest to jedyna możliwość na wyleczenie. Was, obserwujących moją stronę proszę o udostępnianie, niech ten post dotrze do jak największej liczby osób. Pokażmy moc internetu!

Chciałbym, aby trafił do Filipa Chajzera, który pomoże w nagłośnieniu zbiórki. Panie Filipie, wyzywam Ciebie na challenge! Ty zawsze masz fajne pomysły. Liczę na kreatywność, a ja odpalam silnik i już jestem #wdrodzeposzpik .

Pozdrawiam, Rumski Fiat 125p

Szpikowcy, bo tak można nazwać naszych rajdowców, z trasy na trasę podejmują nowe wyzwania i poszerzają swoje działania. Z każdym kolejnym Rajdem po Szpik jesteśmy świadkami coraz większej determinacji i konsekwencji. We wrześniu br., w Światowy Dzień Dawcy Szpiku, wyruszą w V Rumski Rajd „W drodze po szpik”. Aby uhonorować wszystkich dotychczasowych dawców i wesprzeć Kubę – to dla niego ten rajd! – planują pokonać dystans ponad 400km w drodze do Kłajpedy na Litwie. Natomiast w przyszłym roku – kierunek Dania! VI Rajd #wdrodzeposzpik w drugiej połowie maja 2020 na trasie Rumia – Niepars (Niemcy) – Skagen (Dania) – 1188 km. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w przygodzie – „Czy ktoś byłby chętny na kilkudniową przygodę w szczytnej idei?” Trzymamy mocno kciuki, że tak! Życzymy powodzenia oraz mamy nadzieję, że przemierzone przez uczestników kilometry przełożą się na wyższą ilość potencjalnych dawców.

 

Źródło: UM, Rumski Fiat 125P, własne

Udany IV Rumski Rajd "W drodze po szpik"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *