Porady i badania USG przyciągnęły tłumy mam [FOTOGALERIA]

Porady i badania USG przyciągnęły tłumy mam [FOTOGALERIA]

- kategoria Aktualności, Zdrowie, żywienie, ekologia
Porady i badania USG przyciągnęły tłumy mam [FOTOGALERIA]  Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

Kobiety w ciąży i młode mamy mogły skorzystać dziś z cennych porad oraz bezpłatnych badań USG i USG 4D. W programie akcji „Szczęśliwe Dziecko, Szczęśliwa Mama 2019” znalazły się m. in. konkursy z nagrodami, kurs pierwszej pomocy, konsultacje medyczne i praktyczne porady. Oprócz wykonania bezpłatnego badania USG, kobiety w ciąży mogły np. zasięgnąć wiedzy na temat odpowiedniej pielęgnacji niemowlęcia czy nauczyć się nosić dziecko w chuście.

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a my jesteśmy po to, aby pokazać, jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Chcemy edukować mamy, by mogły podejmować rozważne decyzje, dające im poczucie bezpieczeństwa.”- informują organizatorzy.

Coroczne spotkania to okazja do poszerzania wiedzy kobiet o ciąży i macierzyństwie. Organizatorzy zachęcają do prowadzenia zdrowego stylu życia i zachęcają do o regularnych badań. Podczas badania USG można ocenić rozwoju płodu oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości, by pomóc dziecku przyjść na świat. Niezwykłego przeżycia doznały mamy, które wykonały USG 4D. Badanie daje możliwość „podglądania” dziecka w brzuchu mamy. Widok poruszającego się malucha to niezapomniane emocje dla rodziców, którzy budują więź z dzieckiem jeszcze w okresie prenatalnym.

Porady i badania USG przyciągnęły tłumy mam [FOTOGALERIA]W Porcie Rumia, na potrzeby badań, powstały dwa gabinety wyposażone w aparaty USG i niezbędny sprzęt. Rodzice mogli liczyć na konsultacje ekspertów m.in. w zakresie: przygotowania do porodu, karmienia piersią, właściwej diety mamy w ciąży i mamy karmiącej, pielęgnacji niemowląt czy noszenia w chustach. Uczestnicy poznali praktyczne porady, jak wrócić do formy po porodzie, a także dowiedzieli się, jak w przypadku zagrożenia życia udzielić maluchowi pierwszej pomocy.

Mamy chętnie brały także udział w sesji zdjęciowej.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo, której celem jest ochrona zdrowia mamy i dziecka, poszerzenie wiedzy na temat zdrowia, pielęgnacji i rozwoju dziecka oraz przygotowanie do świadomego macierzyństwa. Swoim patronatem akcję objęły m. in. Gazeta Rumska i Gazeta Redzka.

Tomasz Kłeczek

Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

Porady i badania USG przyciągnęły tłumy mam [FOTOGALERIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *