Beata Kozidrak wspólnie z orkiestrą otworzyła „Lipiec w Rumi”

Beata Kozidrak wspólnie z orkiestrą otworzyła „Lipiec w Rumi”

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście
Beata Kozidrak wspólnie z orkiestrą otworzyła "Lipiec w Rumi"

12 lipca niemal całe miasto mogło usłyszeć niosące się słowa „Nie odnajdzie nas ta sama chwila” – wyśpiewane przez Beatę Kozidrak wspólnie z tłumem mieszkańców, przybyłym na festiwal z okazji „Lipca w Rumi”. Słynnej artystce towarzyszyli na scenie instrumentaliści z Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego. Koncert odbył się przy ul. Bukowej, na terenie boiska.

Mimo że główna część wydarzenia rozpoczęła się dopiero o 20:30, już od godziny 12:00 mieszkańcy oraz goście mogli korzystać z różnorodnych atrakcji. Czekały na nich między innymi restauracje na kółkach, animacje dla dzieci, miejskie stoisko z gadżetami, a także kamper partnera wydarzenia – Orlexu Invest, który w ramach konkursu oferował między innymi lot balonem na uwięzi.

Punktualnie o godzinie 20:30 prowadząca koncert kompozytorka i wokalistka Weronika Korthals-Tartas zapowiedziała wejście artystów na scenę. 54 instrumentalistów, 40 chórzystów i dyrygent zajęli swoje miejsca, a następnie natychmiastowo przenieśli widownię do świata kinematografii. Wszystko za sprawą utworów znanych z produkcji takich jak: „Park Jurajski”, „Gwiezdne wojny”, „Upiór w operze”, „Piotruś Pan”, „Gladiator”, „Madagaskar”, „Narodziny gwiazdy” czy „Titanic”. Fragmenty filmów, z których pochodziły ścieżki dźwiękowe, były emitowane na plenerowym ekranie – pozwalało to publiczności skojarzyć  poszczególne ekranizacje z towarzyszącą muzyką.

Za część wokalną w tematach muzycznych odpowiadali: Kuba Jurzyk, Zofia Nowakowska, Michał Gasz, Edyta Krzemień, Gabriela Grzybacz, Szymon Grzybacz, Albert Memeti oraz Beata Ogiela. Różnorodność wokalistów pozwalała nie tylko na wprowadzenie w refleksyjny i poważny nastrój, ale również rozbawienie, a nawet rozruszanie publiczności, co było szczególnie widoczne przy utworach: „Wyginam śmiało ciało”, „Now we are free”, „Footloose” oraz „My heart will go on”.

Gwiazdą wieczoru była Beata Kozidrak. W drugiej części koncertu słynna artystka, wspólnie z orkiestrą i chórem, wykonała największe przeboje zespołu Bajm, dosłownie porywając tłumy rumian do wspólnego śpiewu. Wyjątkową aranżację utworu „Ta sama chwila” słychać było niemal w całym mieście. W ramach bisu wokalistka pożegnała się z publicznością utworem „Rzeka marzeń”.

Występ na długo zostanie w pamięci Rumian. „Coś fantastycznego„, „Orkiestra, chór, wokaliści – magia„, „Muzycy pierwsza klasa„, „To było coś niesamowitego!” – to tylko kilka spośród wielu pochlebnych opinii, które można przeczytać na facebookowym profilu Rumi, pod fotorelacją z piątkowego wydarzenia.

Koncert był pierwszym wydarzeniem tegorocznego cyklu „Lipiec w Rumi”. Następną atrakcją będzie „Festiwal światła”, podczas którego park przy Miejskim Domu Kultury zmieni się nie do poznania. Festiwal rozpocznie się w sobotę 20 lipca o godzinie 22:00 i potrwa do północy. Przez cały ten czas dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz inne atrakcje.

Na zakończenie cyklu „Lipiec w Rumi” odbędzie się dwudniowy zlot food trucków, połączony z koncertem słynnego DJ-a C-Bool’a. Kilkanaście restauracji na kółkach, oferujących smaki z różnych zakątków świata, będzie czekało w parku Starowiejskim w ostatni weekend lipca (27-28 lipca).

Źródło i fot: UM Rumia

Beata Kozidrak wspólnie z orkiestrą otworzyła "Lipiec w Rumi"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *