Wakacje pod żaglami – warsztaty dla dzieci

Wakacje pod żaglami – warsztaty dla dzieci

- kategoria Aktualności, Edukacja
@Gazeta Rumska
Wakacje pod żaglami – warsztaty dla dzieci

Wszyscy na pokład, żagle w górę, czas wypłynąć na szerokie wody! 28 lipca maluchy odwiedzające Port Rumia Centrum Handlowe Auchan poznają tajniki życia na morzu i wezmą udział w zabawach związanych z żeglarstwem. W programie zajęcia praktyczne i teoretyczne, okulary VR oraz wystawa fotografii. Wstęp bezpłatny!

Wakacje pod żaglami – warsztaty dla dzieci Już wkrótce na miłośników żeglarstwa lub osoby pragnące zgłębić temat tego wyjątkowego sportu, czeka nie lada gratka! Wydarzenie pod hasłem „Wakacje pod żaglami” w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan, pozwoli przygotować się do postawienia pierwszych kroków na jachcie i przybliży szeroko rozumianą kulturę żeglarską.

28 lipca uczestnicy wydarzenia wezmą udział w ciekawych zajęciach i zabawach, które przybliżą podstawowe zasady żeglugi i życia prawdziwych żeglarzy. Maluchy wezmą udział w warsztatach, na których spróbują swoich sił w zawiązywaniu węzłów oraz śpiewaniu szant, a także poznają podstawowe słownictwo związane ze sportem, w tym nazwy odpowiednich żagli i kursy względem wiatru. Po takim przygotowaniu małe wilki morskie przeniosą się na morze, a wszystko to dzięki symulatorowi żeglowania i specjalnym goglom VR. W wirtualnej rzeczywistości, na wybranych modelach jachtów dzieci potrenują umiejętności techniczne, a wszystko to w wolnym od ryzyka środowisku.

Nauka podstaw żeglowania nie obejdzie się bez zapoznania z językiem sygnałów potrzebnych na morzu, w tym alfabetem Morse’a oraz kodem flagowym. Oprócz oficjalnego słownictwa szczurom lądowym przyda się również znajomość żargonu żeglarskiego, który pozwoli na swobodne porozumiewanie z prawdziwymi wilkami morskimi. Wiedza będzie przekazywana maluchom w ciekawy sposób i w postaci zabaw, tak aby zainteresować tematem żeglarstwa i zachęcić do własnego zgłębiania tematyki. Odwiedzający galerię obejrzą również wystawę fotografii z wypraw żeglarskich.

Atrakcje pod hasłem „Wakacje pod żaglami” odbędą się 28 lipca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia i zabawy będą dostępne od godz. 11.00 do 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wakacje pod żaglami – warsztaty dla dzieci