To było niesamowite widowisko! Za nami Festiwal Światła w Rumi

To było niesamowite widowisko! Za nami Festiwal Światła w Rumi

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście
To było niesamowite widowisko! Za nami Festiwal Światła w Rumi

20 lipca rumianie tłumnie pojawili się w parku przy Miejskim Domu Kultury, by obejrzeć wyjątkowe pokazy laserowe oraz iluminacje świetlne. Sobotni „Festiwal Światła” wzbogacił również Teatr Ognia. Była to druga odsłona akcji „Lipiec w Rumi”.

Iluminacje świetlne spodobały się tak bardzo, że wielu zwiedzających już od godziny 22:00 park Starowiejski stwierdziło, iż zastosowane efekty powinny zostać na stałe. Nic dziwnego – metamorfoza była naprawdę spektakularna! Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu oświetleniowego, niecodziennych kolorów nabrały okoliczne drzewa, młyn, most, siedziba MDK-u, a nawet staw i rzeka.

Dwadzieścia minut po 22:00 rozpoczęła się główna część wydarzenia. Przy scenie letniej można było dostrzec pierwsze wiązki laserowe, zwiastujące kilkunastominutowy pokaz wzbogacony o efekty pirotechniczne. Natomiast po niespełna godzinie od pierwszego widowiska, zebrana w parku publiczność miała okazję zobaczyć drugą atrakcję, czyli laserowe show. Zostało one poprzedzone teatrem ognia w wykonaniu artystów z gdańskiej Akademii Artystycznej. Obie atrakcje zostały nagrodzone przez widownię licznymi owacjami.

O tym, jakie wrażenie na zebranej publiczności zrobiło przygotowane przez firmę Visual Sensation Laser Shows & Technologies widowisko, mogą świadczyć liczne komentarze zamieszczane pod fotorelacją udostępnioną przez profil Miasto Rumia: „Super to wasze miasto, ciągle coś się tam dzieje„, „Było rewelacyjnie„, „Jestem pod wrażeniem, było pięknie„, „Dziękuję za dobrą zabawę” – to tylko kilka spośród wielu pochlebnych wpisów.

Dodatkowo, w ramach wydarzenia, dostępna była strefa gastronomiczna. Chętni mogli również wziąć udział w zabawie przygotowanej przez pracowników urzędu miasta, w której nagrodami były gadżety z rumskim akcentem. Tym razem największym zainteresowaniem cieszyły się ekologiczne torby z logo Rumi.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

To było niesamowite widowisko! Za nami Festiwal Światła w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *