C-BooL i foodtrucki, czyli zwieńczenie akcji „Lipiec w Rumi”

C-BooL i foodtrucki, czyli zwieńczenie akcji „Lipiec w Rumi”

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście
C-BooL i foodtrucki, czyli zwieńczenie akcji "Lipiec w Rumi"

Kolejnym i ostatnim już wydarzeniem, organizowanym w ramach akcji „Lipiec w Rumi”, był dwudniowy zlot foodtrucków 27 i 28 lipca, połączony z koncertem C-BooLa. Zarówno smaki oferowane przez restauracje na kółkach, jak i muzyka słynnego polskiego DJ-a sprawiły, że kampania przyciągnęła tysiące osób z Rumi i okolic.

Foodtrucki czekały na poszukiwaczy smaków od sobotniego południa, aż do niedzielnego wieczoru. Na ten czas Park Starowiejski już po raz drugi stał się miejscem spotkań kuchni z różnych zakątków świata. Smakosze mieli okazję skosztować m.in. włoskiego panini, amerykańskich burgerów i hot dogów, tajskiego pad-thaia, belgijskich frytek, węgierskich langoszy, japońskiego ramenu, chińskich pierożków czy niemieckiego wursta. Chętnych nie brakowało.

Smaczna kuchnia nie była jedyną atrakcją „Lipca w Rumi”. Najmłodsi chętnie korzystali z bezpłatnego dmuchańca i mini placu zabaw, a w tym czasie nieco starsi sięgali po gry planszowe. Dodatkowo można było odwiedzić stoiska przygotowane przez pracowników Miejskiego Domu Kultury oraz urzędu miasta, gdzie bawiący się mieli okazję zaopatrzyć się w gadżety.

Głównym punktem wydarzenia był jednak koncert, który zaplanowano na sobotni wieczór. Równo o godzinie 21:00 na scenę wyszedł Grzegorz Cebula, DJ znany w Polsce i za granicą pod pseudonimem C-BooL. Podczas ponad półtoragodzinnego występu artysta zabrał publiczność w muzyczną podróż, której towarzyszyły efekty świetlne i pirotechniczne. Po koncercie C-BooL nie uciekł odpoczywać po pracy, a wręcz przeciwnie – chętnie rozdawał fanom autografy i pozował do wspólnych zdjęć, co spowodowało, że opuścił park Starowiejski niemal następnego dnia.

Było to trzecie i zarazem ostatnie wydarzenie tegorocznego cyklu letnich imprez w Rumi, który rozpoczął się występem Beaty Kozidrak z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą dyrygenta Przemysława Pasternaka. Drugą atrakcją był Festiwal Światła. Biorąc pod uwagę, że wszystkie imprezy przyciągnęły tłumy, organizatorom należą się wyrazy uznania.

Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia, realizowanego przez urząd miasta, był burmistrz Michał Pasieczny.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

C-BooL i foodtrucki, czyli zwieńczenie akcji "Lipiec w Rumi"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *