Całe rodziny uczestniczyły w 26. Jarmarku Kaszubskim!

Całe rodziny uczestniczyły w 26. Jarmarku Kaszubskim!

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście, Wydarzenia
Całe rodziny uczestniczyły w 26. Jarmarku Kaszubskim!

4 sierpnia mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w Jarmarku Kaszubskim, odbywającym się w parku przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. Była to już 26 edycja wydarzenia. Organizatorami byli pracownicy Miejskiego Domu Kultury oraz przedstawiciele rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Na przybyłych czekały różnorodne stoiska z kaszubskim rękodziełem i pamiątkami, poczęstunek nawiązujący do regionalnej kuchni, konkursy oraz występy artystyczne, a także atrakcje dla całych rodzin, takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, turniej kaszubskiej baśki oraz konkursy polegające na skutecznym wbijaniu gwoździa, wspólnym namalowaniu obrazu czy zwinnym wchodzeniu na słup.

Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali o godzinie 15:00 wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przedstawiciele rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, którzy wspólnie przemawiali ze sceny. Następnie za sprawą chóru „Rumianie” wybrzmiał kaszubski hymn, zapowiadający mnogość atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Cała Góra Barwinków”

Na scenie nieustannie pojawiali się różni artyści. Przed publicznością wystąpili finaliści projektu „Rumski wokal 2019″, zespół wokalno-muzyczny „Fala” z Gdyni, „Kaszubianki” z Władysławowa, kabaret „Purtce”, zespół „Kosakowianie” z Kosakowa oraz gwiazda wieczoru, czyli „Cała Góra Barwników” – grupa grająca muzykę reggae i ska, znana między innymi z występów w programie X Factor. Na zakończenie scenę letnią przejął DJ.

To cykliczne wydarzenie jest świetną okazją do prezentacji dorobku kaszubskiej kultury. Poza tym uczestniczą w nim całe rodziny, a zatem różne pokolenia, co bardzo nas cieszy – przyznaje Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Mimo że frekwencja dopisała, to mam nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie – dodaje.

Źródło  i zdjęcia: UM Rumia

Całe rodziny uczestniczyły w 26. Jarmarku Kaszubskim!