Pan Leszek poruszający się na wózku czuje się wykluczony

Pan Leszek poruszający się na wózku czuje się wykluczony

- kategoria Aktualności, Listy od czytelników, Miasto
Pan Leszek poruszający się na wózku czuje się wykluczony Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

Do naszej redakcji przyjechał pan Leszek. Wręczył nam kopię wniosku, który skierował do Urzędu Miasta. W piśmie, wraz z grupą mieszkańców, dziękuje władzom miasta za wykonanie ścieżki wzdłuż Zagórskiej Strugi. Sednem pisma jest jednak istotny problem.

Jak zaznaczają wnioskodawcy, od strony ul. Starowiejskiej, na wysokości posesji nr 36 znajduje się droga umożliwiająca dojście do ścieżki. Brakuje jednak podjazdu, który umożliwiłby wjazd na ścieżkę osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Problem dostrzega więcej mieszkańców. Sam pan Leszek, mimo oczywistych trudności, zebrał ponad 20 podpisów od osób, które popierają jego wniosek.

Wniosek przyjęto w Urzędzie Miasta 23 sierpnia 2018 roku. Minął więc ponad rok, odkąd władze miasta otrzymały prośbę. Do dziś jednak nie poinformowano pana Leszka o planach wybudowania podjazdu. Co więcej, jak twierdzi wnioskodawca, z Urzędu Miasta nie otrzymał nawet żadnej odpowiedzi na piśmie. Podczas rozmowy telefonicznej usłyszał od urzędniczki, że miasto nie ma pieniędzy na taką inwestycję oraz że sprawa własności gruntu, na której znajduje się droga, jest nie do końca uregulowana.

Pan Leszek poruszający się na wózku czuje się wykluczonySam chodzę tędy na spacery z dzieckiem i wjazd wózkiem jest możliwy, choć niełatwy. Bardziej jednak współczuję panu Leszkowi i innym osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Ścieżka wzdłuż Zagórskiej Strugi to niewątpliwie dobra inwestycja, za którą należy pochwalić władze miasta. Liczę jednak na to, że samorządowcy przychylnie spojrzą na prośbę mieszkańców i znajdą środki na wykonanie podjazdu – Red. Tomasz Kłeczek.

Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

Pan Leszek poruszający się na wózku czuje się wykluczony

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *