Wrzesień w Rumi z Miejskim Domem Kultury

Wrzesień w Rumi z Miejskim Domem Kultury

Wrzesień w Rumi z Miejskim Domem Kultury Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

Za nami czas odpoczynku, wyjazdów i podróży w nieznane. Chwyciliśmy teczki, plecaki i ruszyliśmy – do pracy, szkoły, do przedszkola. Czy to znaczy, że na kolejne dziesięć miesięcy mamy zapomnieć o wszelkich atrakcjach i zanurzyć się w wir obowiązków?

Absolutnie nie! Mamy przecież prawo do odpoczynku. I tak wrzesień w Rumi obfitować będzie w tym roku w rozmaite atrakcje. Zajrzyjmy więc do Miejskiego Domu Kultury, by sprawdzić, co dzieje się w tym miesiącu.

I tak w czwartek 5.09 o godzinie 18:00 rozpocznie się „Kino Familijne”. Zaledwie dzień później obejrzymy spektakl „Czarnobylska modlitwa. Kronika przeszłości” podczas Pokazu Sekcji Teatralnej. Spektakl obejrzymy ponownie 20.09.

10-11.09. o 9:00 „Muzycznie wchodzimy w rok szkolny”, dzięki Rumskim Spotkaniom Muzycznym. Dyrektorem artystycznym spotkania, któremu patronuje burmistrz miasta Rumia Michał Pasieczny, jest Marek Gerwatowski. Miejscem spotkania zaś Hala MOSiR przy ul. Mickiewicza 49.

Sztuka nie opuści nas również 12.09 o godzinie 18:00, dzięki wernisażowi malarstwa Piękno niedostrzegane”, autorstwa Zofii Orczyńskiej. W części artystycznej wystąpią Donata Zuliani (wokal) i Zbigniew Kosmalski (fortepian).

Wrześniowe soboty spędzimy natomiast w duchu sportu. 14.09 i 28.09 o godzinie 10:00 odbędzie się bowiem wycieczka rowerowa organizowana przez grupę „Szprycha”. Trasa pierwszej wycieczki prowadzić będzie przez: Bekę – Osłonino – Rzucewo – Błądzikowo – Mrzezino. Drugiej zaś przez: Starą Piłę – Piekiełko – Bieszkowice – Wyspowo.

19.09 Miejski Dom Kultury zaprasza na „Kąpiel w dźwiękach mis i gongów” w wykonaniu Lucyny Bierut-Mazurek. Wstęp płatny: 30 zł. Rezerwacji możemy dokonywać pod numerem: 722303520.

26.09 o godz. 18:00 w ramach Wieczoru Satyrycznego – Satyroterapii będziemy mieli okazję obejrzeć „Punkt G satyry” Tadeusza Buraczewskiego. Dzień później o godz. 16:00 MDK zaprasza wszystkich chętnych od 14 roku życia na Casting Wierszogadanie 2019.

Kulminacją wrześniowych atrakcji będzie Koncert kameralny „Miłość, która nie ma szans”, w wykonaniu Izy Kowalewskiej (wokal) i Macieja Łyszkiewicza (fortepian), odbywający się 28.09 oraz dzień później Radosna Niedziela, czyli rodzinne warsztaty z instruktorami MDK Rumia w Galerii Rumia przy ul. Sobieskiego 14A.

Wrzesień w Rumi z Miejskim Domem Kultury

Wrzesień w Rumi z Miejskim Domem Kultury