Antyaborcyjna ciężarówka z Rumi: Jest wyrok

Antyaborcyjna ciężarówka z Rumi: Jest wyrok

- kategoria Aktualności, Ciekawostki
Antyaborcyjna ciężarówka z Rumi: Jest wyrok  Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

Zapadł wyrok w sprawie antyaborcyjnej ciężarówki prezentującej drastyczne zdjęcia ciał dzieci, która od lipca zeszłego roku stała przy ul. Wybickiego w Rumi.

Sąd Rejonowy w Wejherowie podczas rozprawy 3 września 2019 roku uniewinnił rumskiego działacza społecznego Macieja Wiewiórkę, który oskarżony był o siedmiokrotne popełnienie wykroczenia z Art. 141 KW. Artykuł ten mówi że: „Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.”

W trakcie rozprawy obrońcy obwinionego przytaczali liczne wyroki i uzasadnienia sądów w analogicznych sprawach, np. niedawny wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku. Sąd na podstawie wcześniejszych wyroków z całego kraju orzekł, że ustawienie ciężarówki było zgodne z obowiązującym prawem.

Sprawa toczyła się na wniosek Komisariatu Policji w Rumi, który złożył 7 wniosków o ukaranie Macieja Wiewiórki. Macieja Wiewiórkę reprezentowali mec. Tomasz Złoch i mec. Jerzy Kwaśniewski z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Przypomnijmy, że wspomniana ciężarówka w listopadzie zeszłego roku padła ofiarą wandalizmu (policja do dziś nie ujęła sprawców). Więcej TUTAJ.

Antyaborcyjna ciężarówka z Rumi: Jest wyrok

3 Comments

  1. Chorzy ludzie

  2. Brawo!!! Trzeba pokazywac prawdę, nawet tą najbardziej bolesną! Cieszymy się, ze sąd uznał, ze mozna to robic i na pewno nie ustapimy, az aborcja stanie sie tylko wspomnieniem.

  3. I znowu prawda wygrała z komunistyczną ideologią ❤

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *