Podwórko Talentów Nivea staje się rzeczywistością

Podwórko Talentów Nivea staje się rzeczywistością

- kategoria Aktualności, Miasto
Podwórko Talentów Nivea staje się rzeczywistością

Dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności w Rumi powstanie plac zabaw o wartości ćwierć miliona złotych. Za budowę samorząd nie zapłaci jednak ani złotówki.

Jest to możliwe dzięki wygranej w głosowaniu internetowym. Aby wygrać, trzeba było znaleźć się w ścisłej czołówce ogólnopolskiego głosowania, które trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Rumia zakwalifikowana została do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Każda zarejestrowana osoba mogła oddać jeden głos dziennie. Ostatecznie Rumia zgromadziła ponad 40 tysięcy głosów. Tak zwane Podwórko Talentów Nivea zastąpi dotychczasowy plac zabaw, zlokalizowany przy Miejskim Domu Kultury.

Aktualnie demontowane są urządzenia zlokalizowane na dotychczasowym placu zabaw, a teren jest przygotowywany pod instalację nowego sprzętu. Część zdemontowanych urządzeń niestety nie nadawała się do dalszego użytku, natomiast pozostały sprzęt, którego stan na to pozwala, zasili istniejące place zabaw.

Dzięki mobilizacji lokalnej społeczności – w tym nauczycieli, radnych, urzędników i całych rodzin – Rumi udało się zgromadzić aż 42 225 głosów. Taki wynik uplasował miasto na trzecim spośród pięciu miejsc na podium, które mają zagwarantowaną budowę Podwórka Talentów Nivea, czyli inwestycji o wartości około 250 tysięcy złotych, w pełni finansowej przez producenta kosmetyków Nivea.

W obrębie placu zabaw powstaną między innymi takie obiekty, jak: huśtawka w kształcie bocianiego gniazda, gra twister, ścianka wspinaczkowa, piaskownica naukowa, mini-planetarium, muzyczne tablice z bębnami oraz scenka teatralna. W trzech różnych strefach – naukowej, artystycznej i sportowej, dzieci będą mogły kształtować poprzez zabawę swoją sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię.

Podwórko Talentów Nivea zostanie oddane do dyspozycji mieszkańców najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Podwórko Talentów Nivea staje się rzeczywistością

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *