„Czarnobylska modlitwa” – Teatr w MDK

„Czarnobylska modlitwa” – Teatr w MDK

- kategoria Kultura, Miejski Dom Kultury
@Gazeta Rumska
"Czarnobylska modlitwa" - Teatr w MDK

Aktorzy z MDK wystawią spektakl „Czarnobylska modlitwa”, opowiadający o najbardziej tragicznej katastrofie technologicznej XX wieku. Spektakl powstał na podstawie reportażu Swietłany Aleksijewicz. Sztukę oglądać można 6 i 20 września o godzinie 18:00 w MDK.

„26 kwietnia 1986 roku o godzinie 01:23:58 seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w Czarnobylu. Awaria czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku. Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi, dla których ten dzień był końcem świata, którzy żyć nie powinni, ale przeżyli i żyją, bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym, co wydarzyło się wtedy, i o tym, co jest dziś. Spektakl „Czarnobylska modlitwa” jest adaptacją tych rozmów. Stara się zwrócić uwagę na tragedie prostych ludzi i opowiedzieć ich historie.” – zapowiadają organizatorzy.

Scenariusz i reżyseria powstały na podstawie reportażu Swietłany Aleksijewicz „Czarnobylska Modlitwa. Kronika przyszłości”. Opracował go Piotr Lewicki.

Występują: Anna Mątewska, Julia Michalska, Marta Rzeszótko, Wiesława Szypelt, Jakub Duszewski.

Sztukę wystawi sekcja teatralna, działająca przy MDK. Po przedstawieniach będzie możliwość zapisania się do grupy.

"Czarnobylska modlitwa" - Teatr w MDK