21. Mistrzostwa Europy Masters – 2 brązowe medale Grzegorza Grinholca

21. Mistrzostwa Europy Masters – 2 brązowe medale Grzegorza Grinholca

- kategoria Aktualności, Sport
21. Mistrzostwa Europy Masters - 2 brązowe medale Grzegorza Grinholca

14 września odbyły w Wenecji się Mistrzostwa Europy Masters, w których udział wzięli reprezentanci 43 europejskich krajów. Triumfowali gospodarze, czyli Włosi. Za nimi uplasowała się reprezentacja Niemiec, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Reprezentacja Polski liczyła 108 lekkoatletów i lekkoatletek – wywalczyli oni łącznie 71 medali, w tym 20 złotych, 27 srebrnych i 24 brązowe. Ten dorobek ostatecznie dał Polakom 8. miejsce w klasyfikacji medalowej. Przyczynił się do tego między innymi rumianin Grzegorz Grinholc, który wystartował w chodzie sportowym na dystansie 20 km, w kategorii M40.

Było ciężko i bardzo gorąco. Bezchmurne niebo i 30°C w cieniu. Już na ósmym kilometrze musiałem odpuścić czołówkę. Nie byłem w stanie utrzymać tempa, jakie podyktowali w tych warunkach. W pewnym momencie strata do trzeciego miejsca sięgała ponad 0,5 km i myślałem, że już po wszystkim. Ale to pogoda rozdawała karty. Na 17. kilometrze zauważyłem trzeciego zawodnika Francesco Scafuro, jakieś 400 metrów przed sobą i wyraźnie szedł wolnej. Pojawiła się nadzieja. Na 19. kilometrze dogoniłem go i zacząłem mu uciekać. Na metę wchodziłem skrajnie wycieńczony, ale bardzo szczęśliwy, z przewagą 250 m i brązowym medalem”. – relacjonował na Facebooku Grzegorz Grinholc.

Grzegorz Grinholc do Rumi wrócił z dwoma brązowymi medalami, które wywalczył indywidualnie oraz drużynowo, z Konradem Morawczyńskim oraz Jarosławem Willma.

21. Mistrzostwa Europy Masters - 2 brązowe medale Grzegorza Grinholca

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *