Unihohej ku pamięci Lidii Lipińskiej

Unihohej ku pamięci Lidii Lipińskiej

Unihohej ku pamięci Lidii Lipińskiej

Turniej unihokeja poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłej Lidii Lipińskiej już na dobre wpisał się w kalendarium wydarzeń sportowych w naszym mieście. W tym roku memoriał odbędzie się 28-29 września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Rozgrywki potrwają w sobotę, od godziny 9:00 do 17:00, jednak oficjalne otwarcie nastąpi około godziny 13.00. W niedzielę rozgrywki będą odbywać się w godzinach 9:00-14:00. Szykują się więc dwa dni sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy.

Patronka turnieju Lidia Lipińska była znana mieszkańcom Rumi jako nauczycielka wychowania fizycznego i trener UKS „Zagórzanka”. Zajmowała się ona propagowaniem unihokeja oraz organizowaniem imprez sportowych. Mimo że wykształcenia była socjologiem, życie poświęciła swojej największej pasji, jaką był sport. Zaczynała jako trener drużyny piłki ręcznej dziewcząt, następnie zainteresowała się unihokejem, widząc jak dużą popularnością cieszy się ta dyscyplina wśród rumskich uczniów.

Nasza unihokejowa impreza upamiętniająca Lidię Lipińską każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Jolanta Król, dyrektor Miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. – Tym razem także liczymy na zawodników, kibiców i miłośników tego pięknego sportu.

Lidia Lipińska założyła pierwszy UKS w Rumi pod nazwą „Czwórka”. Klub w późniejszych latach działał jako UKS „Zagórzanka–Korzeniowski.pl”, a z czasem poszerzył swoją działalność o sekcję lekkoatletyczną i ostatecznie przybrał nazwę „Zagórzanka”. Klubowi patronował Robert Korzeniowski, honorowy obywatel Rumi. Nauczycielka przez blisko 10 lat pracy ze swoją drużyną zdobyła srebrny i brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a jej podopieczni sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski, awansując następnie do I ligi seniorów.

Trenerka wychowała kilku reprezentantów kraju, a jej wysiłki zostały nagrodzone medalem za wybitne zasługi dla sportu szkolnego. Odeszła nagle. Dziś co roku, pod koniec września, odbywa się memoriał unihokejowy nazwany jej imieniem. Jest to inicjatywa nauczycieli i absolwentów Gimnazjum nr 2 w Rumi oraz bliskich współpracowników zmarłej (a w szczególności Jolanty Król, dyrektor MOSiR-u), którym zależało na upamiętnieniu tak popularnej i zasłużonej dla Rumi osobowości sportowej. Pośmiertnie Lidii Lipińskiej nadano tytuł „Zasłużony dla miasta Rumi”.

Źródło: MOSiR Rumia

Unihohej ku pamięci Lidii Lipińskiej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *