X Memoriał Lidii Lipińskiej – wyniki

X Memoriał Lidii Lipińskiej – wyniki

- kategoria Aktualności, Sport
X Memoriał Lidii Lipińskiej - wyniki

IX Memoriał Lidii Lipińskiej już za nami. A z nim sporo emocji i sportowej rywalizacji. Drugiego dnia rozgrywek odbyło się również wręczenie pucharów, medali i dyplomów.

Tak wyglądały wyniki:

I – Olimpia Osowa Gdańsk
II – Floorball Słupsk
III – Spartanie Opalenica
IV – Neptun Team Gdańsk
V – FC Kala Izolacje Toruń
VI – Szara Strefa Toruń
VII – MOSiR Rumia
VIII – Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

Najlepszym strzelcem okazał się Dawid Nowasielski z Szarej Strefy z Torunia.

Przypomnijmy kim była patronka turnieju Lidia Lipińska. To nauczycielka wychowania fizycznego i trener UKS „Zagórzanka”, która zajmowała się propagowaniem unihokeja oraz organizowaniem imprez sportowych. Z wykształcenia socjolog, życie poświęciła swojej największej pasji, jaką był sport. Zaczynała jako trener drużyny piłki ręcznej dziewcząt, następnie zainteresowała się unihokejem, widząc jak dużą popularnością cieszy się ta dyscyplina wśród rumskich uczniów. Lidia Lipińska założyła pierwszy UKS w Rumi pod nazwą „Czwórka”. Klub działał później jako UKS „Zagórzanka–Korzeniowski.pl”, a z czasem poszerzył swoją działalność o sekcję lekkoatletyczną i ostatecznie przybrał nazwę „Zagórzanka”.

Memoriał nazwany jej imieniem to inicjatywa nauczycieli i absolwentów Gimnazjum nr 2 w Rumi oraz bliskich współpracowników zmarłej, którym zależało na upamiętnieniu tak popularnej i zasłużonej dla Rumi osobowości sportowej.

Źródło: MOSiR Rumia

X Memoriał Lidii Lipińskiej - wyniki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *