Ulica Żwirki i Wigury zostanie przebudowana

Ulica Żwirki i Wigury zostanie przebudowana

- kategoria Aktualności, Miasto
Ulica Żwirki i Wigury zostanie przebudowana

Udało się zdobyć miastu Rumia dotację na przebudowę ulicy Żwirki i Wigury, w wysokości ponad miliona złotych. Wymieniona zostanie między innymi asfaltowa nawierzchnia jezdni na odcinku od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego do ronda Armii Krajowej, wraz z siedmioma skrzyżowaniami zlokalizowanymi w ciągu tej ulicy.

Głównym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa na odcinku od ronda Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Przedsięwzięcie będzie kosztować miasto w całości ponad 2 miliony złotych.

Zostanie również usprawniony ruch pieszo-rowerowy w rejonie pomnika Armii Krajowej. Pojawią się bariery oddzielające rowerzystów od pieszych, a ścieżka zostanie odpowiednio oznakowana. Roboty drogowe obejmą także zatokę autobusową, a przystanek zyska oczekiwaną przez mieszkańców wiatę. Z kolei przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w ostrzegawcze płytki integracyjne dla osób niewidomych i niedowidzących. Poprawie ulegnie również teren zielony znajdujący się bezpośrednio przy jezdni.

Na realizację inwestycji miasto zdobyło dotację z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 1 020 366 złotych, co stanowi połowę wartości całej inwestycji. Oficjalne przekazanie środków odbyło się we wtorek 1 października w wejherowskim starostwie. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nawierzchnia tej ulicy jest w wielu miejscach bardzo mocno spękana, w związku z czym w niedalekiej przyszłości musielibyśmy ponieść bardzo duże koszty związane z ich łataniem. Już wielokrotnie musieliśmy przy przejściu dla pieszych, głównie z myślą o dzieciach z „szóstki”, dokonywać pewnych napraw, dlatego zdecydowaliśmy się zrealizować kompleksową inwestycję i znacznie poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie – podkreśla Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Plan przebudowy zakłada, że wszelkie prace powinny się zakończyć najpóźniej w październiku 2020 roku.

Źródło: UM Rumia

Ulica Żwirki i Wigury zostanie przebudowana

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *