Kulturalny weekend na urodziny Rumi

Kulturalny weekend na urodziny Rumi

- kategoria Imprezy w mieście
Kulturalny weekend na urodziny Rumi

Weekend w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi obfituje w atrakcje związane z jubileuszem 65-lecia miasta.

W sobotę 5.10 o godz. 18:00 odbył się koncert z okazji Rumskiego Dnia Seniora. Na scenie wystąpił Andrzej Cierniewski oraz muzycy z Gdańskiej Orkiestry Ogrodowej. Natomiast w niedzielę 6.10 o godz. 17:00 rozpocznie się uroczysta sesja rady Miejskiej Rumi. Tego samego dnia o godz. 17:45 zacznie się koncert z okazji 65-tej rocznicy nadania Rumi praw miejskich w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych.

Sobotni koncert

Andrzej Cierniewski to polski wokalista, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki country. Znany jest z doskonałego warsztatu wokalnego -nie tylko śpiewa, ale również komponuje. Karierę muzyczną rozpoczął jako nastolatek. W 1977 roku wyjechał do USA, gdzie szybko zdobył popularność w polonijnych środowiskach. W 1999 roku, po wieloletniej przerwie, Andrzej Cierniewski wrócił na polską scenę muzyczną, występując w programach telewizyjnych i radiowych, wydając płyty oraz grając koncerty.

Przed gwiazdą wieczoru wystąpiła Gdańska Orkiestra Ogrodowa, którą mieszkańcy Rumi mieli już okazję usłyszeć 15 sierpnia, podczas Festynu Patrona Rumi Św. Jana Bosko.

Bezpłatne bilety można odbierać w Urzędzie Miasta Rumi w pokoju 113. Pierwszeństwo mają posiadacze Rumskiej Karty Seniora i osoby, które złożyły wniosek o jej wydanie.

Obrady i muzyka

Z kolei w niedzielę radni miasta obradować będą podczas uroczystej sesji, po której rozpocznie się okolicznościowy koncert „Najpiękniejsze melodie świata”, przygotowany z okazji 65-tej rocznicy nadania Rumi praw miejskich.

Podczas tego wydarzenia wystąpią: Chóry Miasta Rumia, Pomorska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Jana Brzozowskiego, gwiazdy opery i musicalu (m. in. soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, a także zwycięzca Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie). Dyrektorem artystycznym imprezy jest Marek Gerwatowski, pochodzący z Rumi tenor Opery Krakowskiej.

Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy!

Źródło: MOSiR Rumia

Kulturalny weekend na urodziny Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *