Uroczysta sesja i koncert z okazji urodzin Rumi

Uroczysta sesja i koncert z okazji urodzin Rumi

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście, Wydarzenia
Uroczysta sesja i koncert z okazji urodzin Rumi

Pierwszy weekend października w Rumi obfitował w rozmaite atrakcje, które odbyły się z okazji urodzin miasta. Jubileusz 65-lecia Rumi był okazją do zwołania uroczystej sesji Rady Miejskiej. Po zakończeniu obrad odbył się okolicznościowy koncert z okazji nadania praw miejskich. Został on zorganizowany w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych.

W niedzielne popołudnie radni miasta zgromadzili się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Przez niespełna godzinę trwała uroczysta sesja, która rozpoczęła się ok. godziny 17:00. Tuż po jej zakończeniu zaczął się koncert pod hasłem „Najpiękniejsze melodie świata”, przygotowany z okazji 65-tej rocznicy nadania Rumi praw miejskich. Wstęp na koncert był wolny, a liczna publiczność szczelnie zapełniła trybuny.

Podczas urodzinowego koncertu na scenie pojawili się artyści z rumskich chórów, Pomorskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jana Brzozowskiego, gwiazdy opery i musicalu (m.in. soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, a także zwycięzca Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie). Dyrektorem artystycznym imprezy był Marek Gerwatowski, pochodzący z Rumi tenor Opery Krakowskiej.

Źródło: MOSiR Rumia

Uroczysta sesja i koncert z okazji urodzin Rumi