Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi

Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi

- kategoria Aktualności, Edukacja, Szkoła
Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi

Tegorocznym hasłem wydarzenia “Noc Bibliotek” jest “Znajdźmy wspólny język”. Pod takim hasłem świętowała to wydarzenie Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi, gdzie wspólny język próbowali znaleźć uczniowie wraz z opiekunami i gośćmi.

Noc Bibliotek jest wielkim świętem bibliotek i czytania. To ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury łączących ludzi bez względu na wiek. Na uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 czekało w tym dniu mnóstwo atrakcji.

Gościem specjalnym był burmistrz Michał Pasieczny oraz Małgorzata Pelc- kierownik filii 4 Miejskiej Biblioteki w Rumi. Niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami zapoczątkowały Anna Łygan i Longina Wojciechowska, które wprowadziły wszystkich w wyjątkowy nastrój. Były rozmowy m.in. o literaturze, naszych zainteresowaniach i pasjach. Małgorzata Pelc przeczytała uczniom książkę “Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” M. Wicha o niezwykłym chłopcu pochodzącym z rodziny wampirów.

Część druga tego wieczoru to kolejne atrakcje. Wśród nich były zabawy sportowe na sali gimnastycznej, m.in. gra w piłkę nożną z panem burmistrzem, gry w koszykówkę i zimne ognie wspólnie z opiekunami, a także pełna emocji zabawa w chowanego po szkole. W międzyczasie uczniowie piekli gofry, naleśniki i przygotowywali tosty wraz z pysznymi zdrowymi koktajlami. Pełni wrażeń, po godzinie 22:00, wszyscy udali się do domu.

Źródło: SP10 Rumia

Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi