Jak głosowali rumianie? – wybory do Sejmu i Senatu RP

Jak głosowali rumianie? – wybory do Sejmu i Senatu RP

- kategoria Aktualności, Polityka
Jak głosowali rumianie? - wybory do Sejmu i Senatu RP

Za nami wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Jak głosowali rumianie? I jak te liczby mają się do ogólnopolskich wyników?

Aż 10 510 głosujących, czyli 41,12% zagłosowało na Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO, .N, iPL, Zieloni. Dla porównania, ogólny krajowy wynik dla KO wynosi 27,40%. Dzięki tym głosom z okręgu słupskiego, do którego należy Rumia, do Sejmu dostali się: Barbara Nowacka, Kazimierz Plocke, Zbigniew Konwiński, Henryka Krzywonos-Strycharska oraz Tadeusz Aziewicz.

Na drugim miejscu uplasował się Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 30,31%, czyli 7 746 głosów. Jest to o 13,28% mniej, niż wynosi średni wynik w Polsce. Z tego okręgu do Sejmu weszli: Marcin Horała, Aleksander Mrówczyński, Piotr Muller, Janusz Śniadek i Magdalena Sroka.

Trzecie miejsce należy do Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dostał on w Rumi 3455 głosów, czyli 13,52%. Dla porównania, w Polsce ogólny wynik to 12,56%. Jest to więc wynik zbliżony do średniej bardziej, niż poprzednie. Z SLD dostali się: Joanna Senyszyn oraz Marek Rutka.

Rumianie głosowali również na Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, który otrzymał 2 251, czyli 8,81% głosów. Więcej niż w skali kraju, gdzie wynik wyniósł 6,81. Pozwoliło to wejść do Sejmu Arturowi Dziamborowi.

Ostatnim komitetem, z którego do Sejmu wszedł kandydat Marek Biernacki, był Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, z wynikiem 1 598 głosów, czyli 6,25%. Dla porównania, ogólny wynik w kraju wynosi 8,55%.

Jak głosowali rumianie? - wybory do Sejmu i Senatu RP

1 Comment

  1. A TO że aborterka wygrywa w katolickim mieście ???? rumia z największm poparciem -Liczbą głosów !!!!

Komentowanie wyłączone