Zakończono produkcję rowerów MEVO

Zakończono produkcję rowerów MEVO

- kategoria Aktualności, Ciekawostki
Zakończono produkcję rowerów MEVO

Wszystkie MEVO zostały już wyprodukowane! Fabryka Nextbike GmbH poinformowała o zakończeniu produkcji. Pełna flota, która wynosi 4080 jednośladów, wyjedzie na ulice Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot po przeprowadzeniu wszystkich testów przeprowadzonych zarówno przez Nextbike Polska, jak i OMGGS.

W tym momencie mieszkańcy OMGGS mogą korzystać z około 1900 rowerów. Następne 700 jednośladów jest już przygotowanych do odbioru, a pozostałe czekają na testy.

Na ten moment czekaliśmy bardzo długo. Cieszymy się, że możemy oficjalnie potwierdzić, w ślad za fabryką w Niemczech, że zostały wyprodukowane już wszystkie rowery Mevo – powiedział Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska, dodając, że rowery po testach w Niemczech najpierw trafią na kolejne testy na warszawski Żerań, a następnie do Gdańska.

Mevo to największa, nie tylko w Polsce, ale także w Europie flota rowerów 4G wspomaganych elektrycznie. Te rowery są najbardziej zaawansowanymi technologicznie jednośladami w Polsce. Wyposażono je między innymi w komputer pokładowy, GPS oraz czytnik kart RFID.

Wciąż testowane są wszystkie elementy, choćby poprzez generowanie zwrotów, wypożyczeń i korzystanie z funkcji postoju. Testy przeprowadzają pracownicy operatora systemu, czyli dedykowane osoby z Działu IT, Działu Utrzymania i Operacji oraz Serwisu Wdrożeniowego.

O popularności miejskiego roweru elektrycznego najlepiej świadczą statystyki. Od momentu uruchomienia systemu, czyli końca marca 2019 roku do połowy października, liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 170 tysięcy, a liczba wypożyczeń wyniosła ponad 2,2 mln.

Źródło i zdjęcia: Nextbike

Zakończono produkcję rowerów MEVO

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *