Powiatowe igrzyska w unihokeju w Rumi

Powiatowe igrzyska w unihokeju w Rumi

- kategoria Sport
Powiatowe igrzyska w unihokeju w Rumi

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców odbyły się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Zawody stanowiły eliminację do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 25 października, również w Rumi.

W rywalizacji wzięło udział ponad 80 zawodników z powiatu wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, będąca faworytem tych zawodów. Warto dodać, że rumska ekipa w całym turnieju nie straciła bramki, za to strzeliła rywalom aż szesnaście.

Poziom rywalizacji był bardzo wysoki – informuje Andrzej Byczkowski, dyrektor PZPOW w Wejherowie. – Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
I miejsce – Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi (Maksymilian Adamczyk, Bartosz Augustyniak, Kajetan Bieliński, Jakub Brzozowski, Tymon Doan, Jan Górecki, Franciszek Kisielewski, Marek Kokoszczyński, Stanisław Kołowrocki, Jakub Kopała, Wojciech Kozłowski, Łukasz Rybiński, opiekun drużyny – Andrzej Rybiński)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Łęczycach
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Wejherowskim
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Kostkowie
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie

Źródło: MOSiR Rumia

Powiatowe igrzyska w unihokeju w Rumi