Dyniowe szaleństwo w Porcie Rumia

Dyniowe szaleństwo w Porcie Rumia

- kategoria Edukacja
@Gazeta Rumska
Dyniowe szaleństwo w Porcie Rumia

Wystawa blisko 30 gatunków dyni, warsztaty carvingu i wikliniarstwa czy zajęcia kreatywne dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Port Rumia Centrum Handlowe Auchan. Jesienne atrakcje odbędą się 26 i 27 października. Wstęp bezpłatny.

Jesienne zbiory zakończone, czas świętować w otoczeniu najpiękniejszych darów mijającej pory roku. Zbliżające się wydarzenie w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan będzie skupione na królowej jesieni, czyli dyni, a oferowane atrakcje tematyczne i klimatyczny wystrój wprowadzą uczestników w ciepły, jesienny nastrój.

Odwiedzający galerię goście będą mieć okazję podziwiać wystawę najpiękniejszych i najokazalszych gatunków dyni. Wśród barwnych okazów znajdzie się niemal 30 rodzajów dyni jadalnych oraz ozdobnych, co pozwoli poszerzyć wiedzę na temat warzywa oraz podziwiać jego różnorodność. Wystawa będzie stanowić ciepłe i oryginalne tło do pamiątkowych zdjęć z najbliższymi.

Wśród atrakcji dla dzieci znajdzie się kilka rodzajów zajęć tematycznych. Na zajęciach poświęconych sztuce carvingu dzieci oraz ich opiekunowie będą próbować swoich sił w rzeźbieniu w warzywach, w tym dyniach, motywów liści i kwiatów. Dyniowe szaleństwo ogarnie nie tylko fanów kulinariów!

Na zajęciach poświęconych sztuce wikliniarstwa dzieci oraz ich opiekunowie będą próbować swoich sił w wyplataniu witek wierzbowych. Powstaną koszyki, tacki i rożki, które przydadzą się w każdym domu. Na warsztatach kreatywnych powstaną również papierowe i styropianowe dynie, które będą przystrajane kolorowymi dekoracjami, a także ozdoby halloweenowe, takie jak różdżki czy kapelusze czarnoksiężnika.

Atrakcje odbędą się 26 i 27 października w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 11:00 do 18:00. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Dyniowe szaleństwo w Porcie Rumia