„Czujemy się bardzo pokrzywdzone” – nauczycielki przedszkolne chcą równych dodatków za wychowawstwo

„Czujemy się bardzo pokrzywdzone” – nauczycielki przedszkolne chcą równych dodatków za wychowawstwo

- kategoria Aktualności, Edukacja
"Czujemy się bardzo pokrzywdzone" - nauczycielki przedszkolne chcą równych dodatków za wychowawstwo  Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

Nauczycielki przedszkolne czują się pokrzywdzone. Chodzi o niższe niż u nauczycielek szkolnych dodatki za wychowawstwo, przydzielone przez władze samorządowe.

W imieniu wychowawców grup przedszkolnych podczas sesji Rady Miasta głos zabrała Natalia Pol – nauczyciel wychowania przedszkolnego z Przedszkola pod Topolą. Wystąpienie rozpoczęła od odczytania listu, który wraz z podpisami około 50 nauczycieli skierowała 11.10.19 do Burmistrza Michała Pasiecznego.

„Czujemy się bardzo pokrzywdzone, iż Państwo nie potrafi docenić naszej pracy.” – mówiła podczas sesji Natalia Pol. „W naszą pracę wkładamy dużo serca […], więc dlaczego mamy dostać mniej pieniędzy za wychowawstwo?” – pytała retorycznie. „To tak, jakby pan Burmistrz podzielił swoją kadrę i na pierwszym piętrze dał po 300 zł a na parterze po 170 zł.”

„Wielu z Was jest nauczycielami. Postawcie się w naszej sytuacji” – mówiła do radnych – „Na całą Rumię jest nas 60 nauczycieli. To jest 130 zł więcej, niż teraz mamy. Czy to jest aż taka (duża – przyp. red.) kwota? ” – zakończyła wystąpienie.

Pod odczytanym listem popisali się wychowawcy z Przedszkola pod Topolą, SP nr 9, Przedszkola nr 2 „Bajka”, SP nr 1, SP nr 6, SP nr 9 oraz SP nr 7.

Wniosek nauczycielek poparł m.in. radny Leszek Kiersznikiewicz. „Nie jestem zwolennikiem dzielenia nauczycieli na tych lepszych za 300 zł i na tych, którzy wykonują bardzo trudną pracę, szczególną, wyjątkową, o wiele trudniejszą niż wychowawcy w klasach wyższych […] Jestem ogromnie zbulwersowany takim sposobem dzielenia, traktowania ludzi w ten sposób.”

Głos zabrała m. in. Karolina Rydzewska:

„Budżet mamy jeden. Jeżeli mamy komuś dać, to musimy znaleźć, skąd możemy zdjąć. Więc może spróbujmy przygotować się do takiej rozmowy z panem burmistrzem. Wskazać to miejsce, z którego moglibyśmy zdjąć, żeby właśnie nie dzielić środowiska. Wiemy o tym dobrze, że dodatkowych środków nie ma” – komentowała radna.

"Czujemy się bardzo pokrzywdzone" - nauczycielki przedszkolne chcą równych dodatków za wychowawstwo

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *