Pociąg do Niepodległości – gra terenowa z historią w tle

Pociąg do Niepodległości – gra terenowa z historią w tle

- kategoria Edukacja, Stacja Kultura
Pociąg do Niepodległości - gra terenowa z historią w tle

Gra terenowa to inaczej gra, do której wykorzystuje się teren, jego topografię oraz inne właściwości. Przydaje się tutaj umiejętność czytania map lub wykorzystywania nowoczesnych urządzeń i aplikacji oraz świetna orientacja w terenie.

Taka właśnie gra dostępna będzie w dniach 12-16 listopada w Stacji Kultura! Grać będzie można w godzinach otwarcia Stacji. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację Action Track na smartfon i włączyć w nim lokalizację. Rozrywka przeznaczona jest dla 1-2 osób.

Pociąg do Niepodległości” to gra detektywistyczna, osadzona w konkretnym momencie historycznym, czyli przejmowaniu Pomorza przez polskie wojsko w styczniu-lutym 1920 roku. Odbywa się ona w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadania umieszczone zostały na rumskich ulicach, nazwanych po postaciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przy okazji rozgrywki poznajemy ciekawostki historyczne związane z miastem i z postaciami historycznymi.

Jest 9 lutego 1920 roku… Jutro w Pucku odbędą się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Ale w Rumi też się dzieje! Koleją oraz pieszo i konno, przez Rumię przejeżdżają kolejne oddziały Błękitnej Armii, kierując się do Wejherowa i Pucka. W Rumi zakwaterował się sztab 11. Dywizji Piechoty. Przy peronie zatrzymał się wojskowy pociąg, którym podróżuje sam generał Haller.

Jesteś oficerem Żandarmerii, czyli policji wojskowej w 11. Dywizji Piechoty, której posterunek znajduje się na dworcu w Rumi. Nagle… Alarm! Z peronu dobiegają wołania i komendy. Wydarzyło się coś niepokojącego! Okazało się, iż z wojskowego pociągu zniknęły tajne dokumenty Generała. Kto, dlaczego i kiedy wykradł te dokumenty?

Zadaniem gracza będzie rozwikłanie zagadki oraz złapanie szpiega z najbliższego otoczenia gen. Hallera. Dzięki uzyskanym wskazówkom trzeba ustalić motyw sprawcy oraz poszlaki wskazujące na jego winę, a w końcu – dokonać aresztowania.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „100 tras edukacyjnych pomostem współpracy regionalnej. Koalicje dla Niepodległej”, realizowanego przez Fundację Wspierającą Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży – „Rośnij Zdrowo.” Dofinansowane zostało ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Źródło: FB/Stacja Kultura

Pociąg do Niepodległości - gra terenowa z historią w tle

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *