Biało-czerwona parada i festyn z okazji 11 listopada

Biało-czerwona parada i festyn z okazji 11 listopada

- kategoria Imprezy w mieście
Biało-czerwona parada i festyn z okazji 11 listopada

Przejazd czołgu powstańczego i samochodów pancernych z Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”, rekonstruktorzy z różnych epok, a także występy artystyczne oraz żołnierska grochówka – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają nas 11 listopada w Rumi!

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w poniedziałek 11 listopada w Rumi odbędzie się parada niepodległości połączona z rodzinnym festynem, organizowana przez władze miasta. Wśród zaplanowanych na ten dzień atrakcji wymienić można przejazd czołgu powstańczego i samochodów pancernych.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rumi rozpoczną się od składania kwiatów przy pomniku Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego, mszy świętej oraz przemarszu, a skończą na rodzinnym festynie wojskowym. Kulturalną odsłoną wydarzenia będzie koncert patriotyczny w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy św. Cecylia i Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego, który odbędzie się o godzinie 16:30 w hali MOSiR. Podajemy szczegółowy program obchodów:

* godz. 12:30 – składanie kwiatów przy pomniku Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego
* godz. 13:15 – formowanie oficjalnej kolumny przemarszu na ul.
Piłsudskiego
* godz. 14:05 – rozpoczęcie przemarszu
* godz. 14:50 – zakończenie przemarszu
* godz. 15:00-17.00 – festyn rodzinny
* godz. 16:30 – koncert patriotyczny (hala MOSiR)

Trasa przemarszu rozpoczyna się pod Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, dalej trasa wiedzie ulicami: Dąbrowskiego, Starowiejską, Dębogórską i Chełmińską do obelisku.

Celem rumskich obchodów jest uczczenie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promowanie historii kraju i regionu, a także kształtowanie postaw patriotycznych wśród lokalnej społeczności oraz integracja.

Źródło: UM Rumia

Biało-czerwona parada i festyn z okazji 11 listopada