„Ekolodzy” z Rumi mistrzami unihokeja!

„Ekolodzy” z Rumi mistrzami unihokeja!

- kategoria Sport, Szkoła
„Ekolodzy” z Rumi mistrzami unihokeja!

W Finale XXI Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców tytuł mistrza zdobyła Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna z Rumi. Finał miał miejsce w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Wzięło w nim udział 6 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego.

Nie było łatwo zdobyć tytuł mistrza – w meczu finałowym rumianie pokonali Szkołę Podstawową nr 48 z Gdyni dopiero po rzutach karnych. Jest to ogromny sukces „Ekologa” z Rumi. Zwłaszcza, że rywale to zwycięzcy zawodów w ubiegłym roku.

Mecz finałowy, podobnie, jak cały turniej, stał na bardzo wysokim poziomie – informuje Bartłomiej Woźniak z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo–Wychowawczych w Wejherowie. – Na zakończenie zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami.

Organizatorami zawodów byli: PZPO-W w Wejherowie, MOSiR Rumia oraz Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Kolejność końcowa:

1. miejsce – Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi (Maksymilian Adamczyk, Bartosz Augustyniak, Kajetan Bieliński, Jakub Brzozowski, Tymon Doan, Jan Górecki, Franciszek Kisielewski, Marek Kokoszczyński, Stanisław Kołowrocki, Jakub Kopała, Wojciech Kozłowski, Łukasz Rybiński, opiekun drużyny – Andrzej Rybiński )
2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdyni
3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku
4. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku
5. miejsce – Szkoła Podstawowa we Wrześciu
6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Liniewie

Źródło: MOSiR Rumia

„Ekolodzy” z Rumi mistrzami unihokeja!