Nowoczesna hala sportowa staje się rzeczywistością

Nowoczesna hala sportowa staje się rzeczywistością

- kategoria Aktualności, Miasto, Sport
Nowoczesna hala sportowa staje się rzeczywistością

Dobiegają końca prace związane z budową hali łukowo-namiotowej. Obiekt znajdować się będzie przy Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi i ma służyć uczniom szkoły oraz klientom. Zostanie on oddany do użytku prawdopodobnie na początku stycznia przyszłego roku.

Decyzja o udostępnieniu na 20 lat terenu przy ulicy Batorego 29, należącego do Szkoły Podstawowej nr 7, pod budowę hali sportowej zapadła na początku tego roku. Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia, inwestor wybuduje obiekt za własne pieniądze, a następnie nieodpłatnie udostępni go placówce na potrzeby zajęć wychowania fizycznego. Miasto poniesie jedynie koszty eksploatacji hali.

Jako rada miejska wspieramy i będziemy wspierać, w miarę naszych możliwości, działania oraz inwestycje związane z rozwojem sportu i rekreacji w Rumi. Tym bardziej, że budowa hali przy Szkole Podstawowej numer 7 odbywa się bezkosztowo dla gminy, a obiekt przysłuży się wszystkim mieszkańcom – podkreśla radny i jednocześnie przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji Tomasz Urbaniak-Dzienisz.

Hala na wynajem

Trwają prace wykończeniowe w budynku socjalnym. Konstrukcja hali już stoi, przygotowana jest też wstępnie posadzka. W planach jest przekazanie obiektu do dyspozycji mieszkańców jeszcze na początku stycznia 2020 roku.

Po szkolnych zajęciach hala będzie przeznaczona na wynajem. Potencjalnymi klientami mogą być mieszkańcy Rumi i okolic, którzy trenują rekreacyjnie, na przykład futbol. Istnieje też możliwość wykorzystania hali przez szkółki piłkarskie.

Z obiektu będzie można korzystać w każdych warunkach pogodowych, a dodatkowym atutem hali jest przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. A to jeszcze nie koniec zalet.

Tak naprawdę hala będzie wyposażona w drugie w Polsce podłoże tego typu, stworzone z najnowocześniejszych materiałów na rynku. Pod trawą ułożona zostanie specjalna warstwa amortyzująca, dzięki której zwiększy się komfort użytkowania, a stawy trenujących będą mniej obciążone. Natomiast na wierzchu, zamiast sztucznego granulatu, znajdzie się warstwa z naturalnego surowca – korka, który nie będzie powodował nieprzyjemnego zapachu oraz obtarć – zapewnia inwestor Karol Sikorski.

Warto podkreślić, że Szkoła Podstawowa numer 7 w Rumi przy ul. Batorego 29 dysponowała do tej pory jedynie niewielką salą gimnastyczną, dlatego nowy obiekt ma znacząco podnieść komfort i bezpieczeństwo uczniów.

Staramy się zadbać o kondycję i zdrowie naszych mieszkańców. Należy jednak pamiętać, że wciąż priorytetową inwestycją dla miasta jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej numer 6 w Rumi. Na ten cel musimy zabezpieczyć około 8 milionów złotych, ponieważ budowa zakłada też m.in. dodatkową świetlice i sale lekcyjne – podsumowuje Tomasz Urbaniak-Dzienisz.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Nowoczesna hala sportowa staje się rzeczywistością

1 Comment

  1. Szkoła nie miała wyłącznie sali gimnastycznej, ale także wybudowane nowe boisko piłkarskie że sztuczna murkawą i oświetleniem. Boisko, które kosztowało dużo pieniędzy, zostalo teraz całkowicie zniszczone. Miasto jest bogate i może pozwolić sobie na tak bezsensowne inwestycje i marnowanie pieniędzy podatników (przecież zawsze można podnieść podatki)

Komentowanie wyłączone