Mieszkańcy pomagają Filipowi pokonać białaczkę

Mieszkańcy pomagają Filipowi pokonać białaczkę

- kategoria Imprezy w mieście, Wydarzenia
Mieszkańcy pomagają Filipowi pokonać białaczkę

„Pomóżmy Filipowi pokonać białaczkę” – to hasło, pod którym odbyła się akcja charytatywna na rzecz 8-letniego chłopca, mieszkańca Rumi. Miała ona miejsce w niedzielę 24 listopada w godzinach 16:00-19:00 w rumskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

To jednak nie koniec! Kolejna zbiórka odbędzie się podczas Jarmarku Świątecznego w Rumi, który potrwa od 13 do 15 grudnia.

Póki co, dzięki zaangażowaniu organizatorów i darczyńców udało się zebrać 25 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na leczenie. Kim jest Filip Gondek, który potrzebuje dziś naszej pomocy?

Na początku października, po prawie czterech latach od zakończenia ostatniej chemioterapii, u Filipa nastąpił nawrót choroby. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną, co w przypadku 8-latka oznacza wywrócenie życia do góry nogami. Filip musiał zrezygnować ze szkoły i poddać się agresywnej sterydo- i chemioterapii. Można sobie tylko wyobrazić, jak w tym momencie czuje się aktywny młody chłopiec.

Pojawiła się jednak nadzieja – jest nią lek stworzony z myślą o pacjentach chorujących na białaczkę nawrotową i oporną. Pieniądze na jego zakup rodzina Filipa pozyskuje m.in. z 1% podatku. W pomoc włączyli się także mieszkańcy Rumi, którzy zorganizowali akcję charytatywną pn. „Pomóżmy Filipowi pokonać białaczkę”.

Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę 24 listopada na terenie MOSiR-u. Na potencjalnych darczyńców czekały między innymi: występy iluzjonisty, akrobatów, rolkarzy oraz zespołów tanecznych. Nie zabrakło również licytacji charytatywnych, kiermaszu i loterii. Dla młodszych mieszkańców dostępny był kącik zabaw, przygotowano także słodki poczęstunek.

Więcej informacji na temat choroby i leczenia można znaleźć na stronie Fundacji Dzieciom.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Mieszkańcy pomagają Filipowi pokonać białaczkę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *