Policjanci znaleźli w lesie mężczyznę, który miał wypadek

Policjanci znaleźli w lesie mężczyznę, który miał wypadek

- kategoria Na sygnale
Policjanci znaleźli w lesie mężczyznę, który miał wypadek Fot. KPP Wejherowo

Rumskie lasy należą do stromych i szczególnie po opadach deszczu nietrudno tu o wypadek. Szczególnie jeśli szlaki nie są nam dobrze znane. Tak też niestety stało się w tym przypadku.

6 listopada policjanci w Rumi odebrali telefon od wystraszonego 47-letniego mężczyzny, który poinfomował, że podczas spaceru w lesie miał wypadek. Mężczyzna miał tam przebywać już kilkadziesiąt godzin i nie być w stanie się poruszać, gdyż spadł z jednej ze skarp i prawdopodobnie złamał sobie nogę.

Niestety, poszkodowany z okolic Mazowsza nie był w stanie podać nawet w przybliżeniu miejsca, w którym się znajdował, co utrudniało pracę Policji. Po długim czasie przebywania w jednym miejscu udało mu się w końcu złapać zasięg i zadzwonić po pomoc.

Policjanci znaleźli w lesie mężczyznę, który miał wypadek Policjanci z Rumi zaangażowali do pomocy Policję z Wejherowa, Oddziały Prewencji Policji w Gdańsku, strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz poszukiwaczy z Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. Podczas poszukiwań dotarli również do osób, które wcześniej słyszały wołanie o pomoc. Po zlokalizowaniu rejonu, w którym mógł znajdować się 47-latek z Mazowsza, weszli do lasu.

Mężczyzna został znaleziony po trzech godzinach poszukiwań. Leżał pod stromą skarpą, nie mogąc się wydostać. Poszkodowany po wezwaniu przez funkcjonariuszy pogotowia ratunkowego został zabrany do szpitala.

Źródło: wejherowo.policja.gov.pl

Policjanci znaleźli w lesie mężczyznę, który miał wypadek