Armwrestling Rumia 2019, Złoty Tur World Cup i Finał Vendetta Top 8 – zmierzą się ze sobą najsilniejsi!

Armwrestling Rumia 2019, Złoty Tur World Cup i Finał Vendetta Top 8 – zmierzą się ze sobą najsilniejsi!

- kategoria Sport
Armwrestling Rumia 2019, Złoty Tur World Cup i Finał Vendetta Top 8 - zmierzą się ze sobą najsilniejsi! Mat. pras. org.

Już 5 grudnia rozpoczną się Mistrzostwa świata amatorów, puchar świata zawodowców i finał cyklu Vendetta TOP 8. W Rumi zmierzą się najsilniejsi zawodowcy z całego świata – do Polski przyjedzie ich prawie 800. Impreza sportowa potrwa do 8 grudnia.

Czym jest armwrestling? To inaczej siłowanie się na rękę, rodzaj zapasów. Dwóch przeciwników siedzących naprzeciwko siebie ściska swoje dłonie i trzymając łokcie na stole, próbuje przeciągnąć na swoją stronę rękę przeciwnika, tak by znalazła się ona na dole. Właśnie takie zawody rozpoczną się w czwartek 5 grudnia o 8:30 w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

Na początek w szranki staną amatorzy. Następnie w 19 edycji turnieju Złoty Tur World Cup zmierzą się zawodowcy. Udział w mistrzostwach ma wziąć prawie 200 najsilniejszych zawodników z całego świata – największe gwiazdy armwrestlingu, w tym kilkunastu reprezentantów Polski.

Na koniec, 7 i 8 grudnia, w walkach finałowych cyklu Vendetta Top 8, walczyć ze sobą będą najsilniejsi z najsilniejszych. Pula nagród wyniesie 120 tys. zł. W finale zobaczymy między innymi Polaka Alexa Kurdechę oraz legendę armwrestlingu Rustama Babajewa.

Wstęp na Mistrzostwa Świata IFA w Armwrestlingu 2019 jest bezpłatny, w odróżnieniu od wstępu na Puchar Świata Zawodowców – Złoty Tur Armwrestling World Cup 2019. Organizatorami spotkania są: Miasto Rumia, Federacja Armwrestling Polska, Fundacja FOR DREAM, Mazurenko Armwrestling Promotion na licencji Professional Armwrestling League USA Inc oraz International Federation of Armwrestling (IFA).

Szczegóły imprezy oraz program dostępny jest na stronach: www.armpower.net , www.zlotytur.com oraz www.rumia.eu.

Armwrestling Rumia 2019, Złoty Tur World Cup i Finał Vendetta Top 8 - zmierzą się ze sobą najsilniejsi!