Konkurs na najpiękniejszą szopkę po kaszubsku

Konkurs na najpiękniejszą szopkę po kaszubsku

- kategoria Kultura, Wydarzenia
Konkurs na najpiękniejszą szopkę po kaszubsku

Oddział Parafialny Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi informuje o ósmej edycji Międzyparafialnego Konkursu na najładniejszą szopkę kaszubską.

Organizator przypomina, że wykonanie szopki powinno uwzględniać zwyczaje i tradycje kultury kaszubskiej. Prace należy złożyć w dniu 13 grudnia 2019 r. w Hali MOSiR w godzinach od 17:00 do 19:00. Informacje związane z konkursem można uzyskać na stronie internetowej parafii www.rumiakrzyz.pl oraz pod numerem telefonu: 507 314 635 u pani Adeli Szramkowskiej, prezes parafialnego oddziału AK.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14 grudnia, podczas Koncertu Kolęd organizowanego przez Burmistrza Miasta Rumi. Wtedy też zostaną wystawione prace wszystkich uczestników konkursu.

Nagrody za prace konkursowe:

Nagrodą za I miejsce jest bon towarowy o wartości 300 zł. Za II miejsce – bon towarowy o wartości 200 zł. Za III miejsce – bon towarowy o wartości 100 zł. Dla pozostałych prac w różnych kategoriach wiekowych organizatorzy przyznają nagrody rzeczowe osobom, które zdobyły I, II i III miejsce. Przyznana zostanie również nagroda specjalna Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego O/Rumia, za najpiękniejszą pracę, która będzie zawierać najwięcej elementów nawiązujących do tradycji kultury kaszubskiej.

Konkurs został objęty patronatem Burmistrza Miasta Rumia oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego O/Rumia.

Konkurs na najpiękniejszą szopkę po kaszubsku

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *