Zawody z okazji Dnia Niepełnosprawnych

Zawody z okazji Dnia Niepełnosprawnych

- kategoria Edukacja, Imprezy w mieście, Sport
Zawody z okazji Dnia Niepełnosprawnych

We wtorek 3.12 obchodziliśmy w Rumi Dzień Niepełnosprawnych. Ten dzień, mimo szarej i ponurej pogody, upłynął w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji całkiem wesoło! Odbyły się tam bowiem zawody sportowe dla uczniów klas integracyjnych, przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 6 w Rumi.

Warto dodać, że Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych, który uczcili w ten sposób uczniowie, to święto obchodzone corocznie 3 grudnia i ustanowione w 1992 roku przez ONZ. Jego celem jest między innymi przybliżanie społeczeństwu problemów, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami, jak również przypomnienie o potrzebie dostosowania otoczenia. Mowa tu między innymi o barierach architektonicznych, ale i o poglądach wyznawanych przez społeczeństwo.

Jest to również okazja do edukacji, szczególnie w mniejszych społecznościach, gdzie dana niepełnosprawność występuje nieco częściej, na przykład dlatego, że w pobliżu jest szkoła dla niesłyszących.

Na co dzień w „szóstce”, czyli Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi, istnieje aż 21 oddziałów integracyjnych – stąd też potrzeba edukowania i organizowania podobnych przedsięwzięć. Natomiast już po zakończeniu zawodów rozpoczęły się Mistrzostwa Rumi Dzieci i Młodzieży w Halowej Lekkiej Atletyce, w których wzięli udział podopieczni rumskich placówek edukacyjnych.

Źródło i zdjęcia: MOSiR Rumia

Zawody z okazji Dnia Niepełnosprawnych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *