Co nam w duszy gra?

Co nam w duszy gra?

- kategoria Edukacja
@Gazeta Rumska
Co nam w duszy gra? Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

7 grudnia 2019 r. w SP nr 1  odbył się finał XX, Jubileuszowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, pt. „Co nam w duszy gra?”. W Przeglądzie wzięło udział 23 solistów i 9 zespołów (łącznie 65 uczniów) w 4 kategoriach wiekowych: kl. 0-1, 2-3, 4-6 i 7-8 z 11 szkół podstawowych z Rumi, Wejherowa i Bolszewa.

Uczestnicy zaprezentowali piosenki o tematyce turystycznej, patriotycznej, ludowej, filmowej także piosenki zespołu dziecięcego „Fasolki”. Młodzi wykonawcy musieli się wykazać umiejętnością prezentacji wokalnej przy dowolnym akompaniamencie piosenek z wybranego repertuaru. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury w składzie: p. Urszula Piecha, p. Beata Awsiukiewicz, p. Anna Szczygielska przyznała pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, laureatom wręczono pamiątkowe statuetki. Nad organizacją i przebiegiem konkursu, jak co roku, niezmiennie od 20 lat czuwały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP nr 1- p. Jolanta Gronek i p. Jolanta Labudda.

Co nam w duszy gra?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *