Jak aktywni są nasi radni? (cz. 2): Sprawdzamy obecność!

Jak aktywni są nasi radni? (cz. 2): Sprawdzamy obecność!

- kategoria Aktualności, Miasto, Polityka
@Gazeta Rumska
Jak aktywni są nasi radni? (cz. 2): Sprawdzamy obecność!

W ocenie pracy Rady Miasta mieszkańcy kierują się różnymi czynnikami. Warto przecież rozliczać swoich radnych z obietnic, jakie złożyli nam przed wyborami (np. z zakresu poprawy bezpieczeństwa, infrastruktury czy estetyki naszej okolicy). Warto także sprawdzać, jak często zabierają głos, ile złożyli interpelacji i zapytań (o tym pisaliśmy we wcześniejszym artykule), jak nasi radni głosowali nad ważnymi uchwałami podczas Sesji Rady Miasta oraz… czy w ogóle byli na niej obecni. No właśnie. Jak to jest z obecnością naszych rumskich radnych? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Z list obecności, które udało nam się uzyskać od Biura Rady Miasta wynika, że z frekwencją podczas Sesji Rady Miasta nie jest źle. Podczas obecnej kadencji odbyło się dotychczas 15 sesji. Na 6 z nich obecni byli wszyscy radni (21), na 4 sesjach brakowało 1 radnego, na 3 sesjach frekwencja wyniosła 19 osób, podczas jednej sesji obecnych było 18 radnych. Najmniej radnych (17) podczas tej kadencji przyszło przyszło na posiedzenie 8 lipca.

Rekordzistą w nieprzychodzeniu na Sesję okazuje się być radny Mateusz Socha, który z list Prawa i Sprawiedliwości brał udział w wyborach również na Burmistrza Rumi. Radny spośród 15 sesji nie zjawił się na 5, a więc nieobecny był średnio na co trzeciej Sesji Rady Miasta. Frekwencja pozostałych radnych przedstawia się zdecydowanie lepiej. 2 nieobecności ma na koncie Florian Mosa (PiS) oraz Tomasz Urbaniak-Dzienisz (Ponad Podziałami, wcześniej PO). 1 nieobecność zaliczyli: Maria Bochniak, Leszek Kiersznikiewicz, Lucyna Miotk, Teresa Hebel, Beata Ławrukajtis, Karolina Rydzewska, Henryk Grinholc oraz Leszek Grzeszczyk.

Pozostałym 10 Radnym udało się przyjść na każdą sesję.

 

Jak aktywni są nasi radni? (cz. 2): Sprawdzamy obecność!