Rekordowa frekwencja na Jarmarku Świątecznym

Rekordowa frekwencja na Jarmarku Świątecznym

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście
Rekordowa frekwencja na Jarmarku Świątecznym

Park Starowiejski w Rumi przez trzy dni pełnił funkcję „świątecznego centrum” miasta”, a to za sprawą Jarmarku Świątecznego, który rozpoczął się 13 grudnia. Była to już czwarta edycja, pierwszy raz jednak jarmark zagościł przy Miejskim Domu Kultury.

Witam na oficjalnym otwarciu tegorocznego jarmarku. Zapewne jest to jedyna okazja, by złożyć państwu świąteczne życzenia, a chciałbym, aby był to dla was czas odpoczynku, przemyśleń i radości. Niech przy wigilijnym stole nie zabraknie waszych bliskich oraz przyjaciół. Natomiast miejski jarmark niech wprowadzi was w ten świąteczny nastrój – powiedział ze sceny wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, otwierając jarmark. Następnie z mieszkańcami przywitał się Święty Mikołaj, który na Jarmark Świąteczny przybył psim zaprzęgiem.

Tegoroczny jarmark obrodził w atrakcje. Wśród tych bezpłatnych wymienić można choćby: fotobudkę, mini zoo, tradycyjną bożonarodzeniową stajenkę czy karuzelę. Każdy mógł również wykonać pamiątkowe zdjęcia ze świątecznymi iluminacjami i dekoracjami w tle. O odpowiedni nastrój dbali aniołowie na szczudłach oraz wspomniany już Mikołaj, który rozsiadł się w saniach, oczekując na dzieci.

Na scenie gościli lokalni artyści

Na świątecznym jarmarku nie zabrakło oprawy artystycznej. Praktycznie przez cały czas występowali tam lokalni artyści. Jako pierwsza na scenie zagościła pochodząca z Wejherowa wokalistka, kompozytorka, pianistka oraz uczestniczka 7. edycji „The Voice of Poland” Monika Kitel. Wspólnie z młodymi artystami z Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie piosenkarka wykonała przeróżne kolędy i pastorałki.

Na scenie, zgodnie z coroczną tradycją, gościli również przedstawiciele rumskich szkół i przedszkoli: chór z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, chór ze Szkoły Podstawowej nr 9, zespół „Bambo” ze Szkoły Podstawowej nr 10, a także dzieci z przedszkoli „Słoneczna Jedynka” oraz „Iskierka”.

Swój program artystyczny zaprezentował także Miejski Dom Kultury w Rumi i działające w nim sekcje. Marzena Graczyk, która pełni funkcję instruktora i kierownika artystycznego, przejęła scenę wspólnie z Chórem Kaszubskim „Rumianie”, Chórem Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Vox Universum” oraz Zespołem Wokalnym „Muzaika”. Z kolei związany z teatralną działalnością MDK-u Piotr Lewicki przygotował z podopiecznymi przedstawienie oraz czytanie „Opowieści Wigilijnej”.

Zwieńczeniem scenicznych atrakcji były koncerty w wykonaniu finalisty projektów „Rumski Wokal” oraz „Kaszubski Idol” – Przemka Bruhna, mogącej pochwalić się tytułem „Zasłużeni dla kultury polskiej” Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo, a także związanego z Rumią od ponad 80 lat Chóru „Lira” pod kierownictwem Katarzyny Januszewskiej.

Pozostałe atrakcje – animacje, konkursy i… Kevin!

Występy to nie wszystko. Dzieci razem z rodzicami mogli wziąć udział w animacjach i konkursach wokalnych. Wszyscy „wokalni śmiałkowie” otrzymali świąteczne upominki i zostali nagrodzeni brawami. Nie zabrakło rozrywki dla „świątecznych kinomanów”! Na scenie zagościł plenerowy ekran, na którym wyświetlony został film „Kevin sam w domu”.

Ponadto przez cały weekend (13-15 grudnia), w ramach jarmarku, dostępne były liczne stoiska gastronomiczne oraz strefa z rękodziełem. Osoby odwiedzające park Starowiejski mogły się więc zaopatrzyć w wyjątkowe świąteczne dekoracje czy regionalne produkty, takie jak miody czy sery. Klientów nie brakowało.

Przygotowany przez Urząd Miasta program artystyczny, dekoracje i liczne atrakcje pozwoliły odwiedzającym poczuć klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia. Przyszłoroczny jarmark ponownie ma zostać zorganizowany w parku Starowiejskim, przy MDK-u. Czy padnie kolejny rekord frekwencji? Zobaczymy za rok!

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Rekordowa frekwencja na Jarmarku Świątecznym

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *