Hans G. skazany za mowę nienawiści wobec Polaków. „Pracować niewolnicy” – krzyczał do podwładnych

Hans G. skazany za mowę nienawiści wobec Polaków. „Pracować niewolnicy” – krzyczał do podwładnych

- kategoria Aktualności
Hans G. skazany za mowę nienawiści wobec Polaków. "Pracować niewolnicy" - krzyczał do podwładnych

Nienawidzę Polaków. Nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”. „Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem” – słychać na nagraniu, które zaprezentowała Natalia Nitek-Płażyńska. Autorem słów był Hans G., niemiecki przedsiębiorca, współwłaściciel firmy Pos System z Dębogórza.

Mężczyzna miał również obrażać swoich pracowników. „W pobliżu pomieszczeń socjalnych słychać było, jak krzyczał „polskie świnie”. Pracownicy się go bali, ale nic z tym nie mogli zrobić. Wiedzieli też, że nie mają dowodów ani siły przebicia. Te obelgi zwłaszcza były kierowane do pracowników biurowych, gdzie były praktycznie same kobiety” – relacjonował anonimowo jeden z nich. Gdy sprawa ujrzała światło dzienne, pod siedzibą firmy odbyła się manifestacja, której przewodniczył Tomasz Kłeczek ze stowarzyszenia „Narodowa Rumia”. Jej uczestnicy domagali się wydalenia mężczyzny z Polski.

13 grudnia zakończył się trwający prawie dwa lata proces Hansa G. Mężczyzna został uznany za winnego znieważania pracowników. Sąd uznał, że był to występek z artykułu 216 Kodeksu karnego, par. 1. Niemiec został skazany na ośmiomiesięczną karę pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata. Będzie musiał również zapłacić grzywnę w wymiarze 200 stawek dziennych, po 100 złotych za dzień. Cztery pracownice firmy Pos System mają otrzymać także nawiązki za wyrządzone krzywdy w wysokości 3500, 3000, 2500 i 2000 złotych. Wyrok jest nieprawomocny, a obrońca skazanego zapowiada złożenie apelacji.

Hans G. ma również przeprosić Natalię Nitek-Płażyńską i powstrzymać się od kontaktów z nią – zarówno osobiście, jak i z użyciem środków przekazu oraz zapłacić 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej, a prócz tego, pokryć koszty postępowania procesowego.

 

Hans G. skazany za mowę nienawiści wobec Polaków. "Pracować niewolnicy" - krzyczał do podwładnych

1 Comment

  1. Durny narod

Komentowanie wyłączone