Nowy Rok rozpoczął się koncertowo

Nowy Rok rozpoczął się koncertowo

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście
Nowy Rok rozpoczął się koncertowo

W Rumi odbyły się aż dwa noworoczne koncerty, podczas których rumianie mieli okazję wysłuchać świątecznych utworów z całego świata i kolęd oraz zachwycić się spektakularnymi układami choreograficznymi. Obydwa koncerty były bezpłatne.

Akcent białoruski

Pierwsze wydarzenie miało miejsce 4 stycznia 2020 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi i zgromadziło liczną widownię. Wystąpili na nim artyści z Polski i Białorusi.

Imprezę prowadziła Karolina Szczepańska ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Podczas koncertu na scenie pojawili się wychowankowie Międzynarodowej Szkoły Tańca i Studia Wokalnego School Stars z Polski i Białorusi oraz podopieczni Show Ballet Sensation. Część artystów występowała już w hali MOSiR podczas cieszącego się dużym zainteresowaniem Festiwalu Kultury Białoruskiej.

W programie koncertu znalazły się występy wokalne i taneczne oraz utwory o tematyce świątecznej, jak również popularne szlagiery. Repertuar obfitował w hity, takie jak: „Snow Queen”, „Gdy Gwiazdka”, „Winter Time”, „Jedziemy autostopem”, czy „King of the Jungle”.

Kolędy i musicalowe hity

Kolejnym wydarzeniem był koncert świąteczno-noworoczny, który odbył się 5 stycznia 2020 r. i przyciągnął tłumy mieszkańców do Kościoła pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza Rumi.

Nie zabrakło polskich kolęd oraz znanych na całym świecie piosenek świątecznych i musicalowych. Wybrzmiały między innymi: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem, „White Christmas” i „Winter wonderland”, a także utwory z musicali „Jesus Christ Superstar” czy „Upiór w operze”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym wydarzenia był pochodzący z Rumi tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski.

Piękny śpiew artystów oraz imponująca gra instrumentalistów porwały publiczność, która tego wieczoru wypełniła kościół po brzegi – podkreślił Marek Gerwatowski. – Dziękuję artystom za piękny koncert i za cudowną energię podczas prób i koncertu. Natomiast publiczności dziękuję za stworzenie magicznej atmosfery. Podziękowania należą się także osobom, bez których wsparcia ten koncert nie mógłby się odbyć – dodał dyrektor artystyczny wydarzenia.

Podczas koncertu wystąpili: Sonia Warzyńska-Dettlaff – sopran, Agata Flondro – mezzosopran, Kamil Pękala – baryton oraz Marek Gerwatowski – tenor. W koncercie wzięli również udział artyści związani z miastem: Zespół Śpiewaczy św. Cecylia oraz Chór Dziecięcy z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej pod dyrekcją dyrygenta Krzysztofa Brzozowskiego.

Wszystkim wykonawcom towarzyszyli instrumentaliści: pianista Łukasz Jankowski, klarnecista Dawid Głowacki oraz perkusista Tomasz Skrętkowski.

Koncert odbył się w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych, a jego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Wejherowie, parafia pw. św. Józefa i św. Judy Tadeusza Rumi, Stowarzyszenie Zespół Śpiewaczy św. Cecylia z Rumi oraz Rumskie Spotkania Muzyczne.

Źródło: UM Rumia
Zdjęcia: Dorota Korbut (MOSiR Rumia) i MMK Fotografia

Nowy Rok rozpoczął się koncertowo

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *