Warsztaty i chemiczne eksperymenty podczas Eko Akademii w Porcie Rumia

Warsztaty i chemiczne eksperymenty podczas Eko Akademii w Porcie Rumia

- kategoria Ciekawostki, Edukacja
@Gazeta Rumska
Warsztaty i chemiczne eksperymenty  podczas Eko Akademii w Porcie Rumia

Praktyczne warsztaty, chemiczne eksperymenty oraz moc dobrej zabawy czeka na małych uczestników pierwszego spotkania z cyklu Eko Akademia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan, które odbędzie się 11 stycznia. Podczas zajęć dzieci poznają zjawiska przyrodnicze występujące na ziemi, dowiedzą się, jak troszczyć się o środowisko, a także przekonają się jak złożone są nasze zmysły – wzrok, słuch i węch. Wstęp wolny!

W najbliższą sobotę staruje Eko Akademia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan! Podczas comiesięcznych spotkań mali adepci w trakcie zabawy i warsztatów poznają zjawiska przyrodnicze występujące na ziemi, a także dowiedzą się, jak dbać o środowisko naturalne.

W trakcie pierwszego spotkania Eko Akademii w trakcie zabawy i eksperymentów z użyciem przedmiotów dostępnych w domu, dzieci poznają bliżej zjawisko grawitacji, a także dowiedzą się, jak obserwować przyrodę. Z butelek napełnionych wodą najmłodsi wykonają model, który zilustruje zjawisko tornada i jego wpływ na morze czy jezioro. Następnie z produktów i substancji dostępnych w kuchni, młodzi naukowcy wykonają wulkan i odtworzą efektowane zjawisko erupcji.

Podczas sobotniego spotkania Eko Akademii dzieci przekonają się, jak złożone są ludzkie zmysły – węch i słuch. Będą mogły wziąć udział w quizie, w którym do rozpoznania będzie ponad 30 zapachów! Niektóre będą dobrze znane – jak woń owoców i kwiatów, ale pojawią się również zapachy mniej oczywiste. Dzieci przekonają się także, że zmysł słuchu jest bardzo precyzyjny, ale istnieje wiele czynników, które mogą utrudniać prawidłowe słyszenie. Pomoże im w tym doświadczenie z wykorzystaniem plastikowej rurki i lejków.

Pierwsze zajęcia z cyklu Eko Akademia przybliżą dzieciom także zagadnienia związane z ekologią, a w trakcie warsztatów będą mogły m.in. poznać nowe zasady segregacji odpadów i pomóc potem rodzicom w odpowiedniej segregacji domowych śmieci.

Eko Akademia to cykl comiesięcznych spotkań, podczas których dzieci poprzez barwne eksperymenty poznają pojęcia związane z ziemią i klimatem. Zagadnienia zostają przedstawione w ciekawy sposób, na przykładach z codziennego życia, tak aby zainteresować dzieci tematem i zachęcić do własnych poszukiwań.

Eko Akademia odbędzie się 11 stycznia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 17:00. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Warsztaty i chemiczne eksperymenty  podczas Eko Akademii w Porcie Rumia

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *