Zmieniają się rozkłady jazdy! Poznaj szczegóły

Zmieniają się rozkłady jazdy! Poznaj szczegóły

- kategoria Komunikaty
Zmieniają się rozkłady jazdy! Poznaj szczegóły Fot. Tomasz Kłeczek GAZETA RUMSKA

11 stycznia 2020 zmienia się nieco rozkład jazdy niektórych linii autobusowych. Mowa tu o liniach: J, R, 84, 87, 181, 187, 700 i 710. Rumian z pewnością zainteresują zmiany w funkcjonowaniu czterech pierwszych.

Linia J

Zmienione zostaną godziny odjazdów następujących kursów:

– „Rumia Partyzantów” – z godz. 6:12 na 6:02 w soboty, niedziele i święta;
– „Rumia Partyzantów” – z godz. 18:07 na 18:02 w dni powszednie;
– „Rumia Partyzantów” – z godz. 18:08 na 18:03 w soboty, niedziele i święta.

Zmiany zostaną dokonane w celu realizacji postulatów pracowników Szpitala w Wejherowie dojeżdżających z Rumi.

Ponadto wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy autobusów linii J, zakładający wprowadzenie 40 minutowej częstotliwości kursowania autobusów w czasie szczytów przewozowych w dni powszednie.

Linia R

Zostaną zmienione godziny odjazdów autobusów w dni powszednie w czasie szczytów przewozowych oraz w godzinach wieczornych.

W wybranych porach zmniejszy się częstotliwość kursowania linii – z 6 do 7 minut oraz z 8 do 10 minut. W soboty i niedziele zmienią się godziny odjazdów w godzinach ok. 19:00-21:00.

We wszystkie dni tygodnia uruchomiony zostanie dodatkowy kurs z Kaczych Buków do Rumi o godz. 22:38 (przyjazd do Rumi o godz. 23:35). Kurs ten będzie skomunikowany na przystanku „Wzgórze Św. Maksymiliana SKM” z autobusem linii S, co umożliwi podróżnym przesiadkę z Sopotu w kierunku Rumi.

Linie 84 i 87

Wprowadzone zostaje nowe miejsce zatrzymania autobusów linii 87 w Redzie przy Aquaparku. Autobusy nie będą dojeżdżać pod budynek Auqaparku, tylko skończą bieg w zatoce przystankowej zlokalizowanej przy granicy Redy i Rumi, po zawróceniu na rondzie u zbiegu ul. Morskiej i Bosmańskiej, czyli ok. 200 m. od budynku Aquaparku.

To nie koniec zmian. Kursy linii 84 i 87 wykonywane do Redy nie będą już obejmować przystanku „Centrum Handlowe Port Rumia 01”. W zamian obowiązywać będzie przystanek „CH Port Rumia – Kosynierów 02”, przed wjazdem do Centrum Handlowego. W kierunku powrotnym zmian nie ma. Nadal obowiązuje zajazd na parking CH.

Przystanek „CH Port Rumia – Kosynierów 02” nie obowiązuje dla kursów linii 84 realizowanych do krańca „Centrum Handlowe Port Rumia”.

Na linii 84 uruchomiony zostaje dodatkowy kurs o godz. 6:20 z Redy (Rumia Partyzantów: 6:30, Derdowskiego – Dębogórska 8:34). Kurs ten umozliwi przesiadkę na autobus linii R do Gdyni oraz pociąg SKM do Gdańska o godz. 6:45. Ponadto w dni powszednie będzie wykonywana większa liczba kursów do przystanku „Reda Aquapark”.

Zmiany na linii 84 dotyczą wyłącznie dni powszednich. Zmiany na linii 87 dotyczą wszystkich dni tygodnia.

Źródło: ZKM Gdynia

Zmieniają się rozkłady jazdy! Poznaj szczegóły

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *