Orkiestra WOŚP ponownie zagrała w Rumi

Orkiestra WOŚP ponownie zagrała w Rumi

- kategoria Imprezy w mieście
Orkiestra WOŚP ponownie zagrała w Rumi

Hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi już po raz jedenasty na czas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamieniła się w sztab miejski. Warto tu przypomnieć, że po raz pierwszy miejski sztab na terenie MOSiR Rumia został zorganizowany w roku 2010, przy okazji 18-go finału WOŚP. Zebrano wtedy 27 290 zł.

Kwota, którą udało się uzbierać, z roku na rok rosła. W roku 2018 wyniosła 78 245,99 zł, a w roku 2019 już 102 227,66 zł. – Od początku wolontariuszami opiekuje się Barbara Niewiedziała, która pracuje w bibliotece w I LO w Rumi – podkreśla Jolanta Król, szefowa miejskiego sztabu WOŚP. – To ona była pierwszą organizatorką WOŚP w naszym mieście, gdy rozpoczęła zbiórki pieniężne właśnie w „ogólniaku”.

Podczas 28-go Finału w programie znalazły się m. in. występy wokalne i taneczne uczniów i przedszkolaków, popisy kadrowiczek Polski w gimnastyce artystycznej oraz mini-spektakl „Wpadła bomba do piwnicy”. Był również czas na krótkie wspomnienie tragicznie zmarłego w zeszłym roku podczas WOŚP prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Cieszymy się, że program w ramach WOŚP jest realizowany we współpracy z rumskimi przedszkolami, szkołami podstawowymi i średnimi – dodaje Jolanta Król. – A mieszkańcy naszego miasta to wspaniali ludzie – hojni i pomocni. Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie!

Zainteresowaniem cieszyły się licytacje. „Pod młotek” trafiły takie przedmioty, jak: piłka koszykowa z autografem Marcina Gortata, koszulka z autografem Mai Włoszczowskiej, kurs na ratownika WOPR, podwójne zaproszenie do restauracji, dwie drewniane repliki żaglowców, vouchery na usługi krawieckie, podwójne wejście do dyskoteki, bon na basen, kręgle i masaż, maskotki (w tym półtorametrowy różowy pluszowy miś), książki, bibeloty, haftowane obrazki na ścianę, bombki, worko-plecaki i wiele innych. Najdroższym przedmiotem okazała się piłka z autografem Marcina Gortata, która „poszła” za 2300 zł. Kwota z licytacji łącznie wyniosła 20960 zł.

Krótki pokaz fajerwerków i oddawanie krwi

Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano także datki do puszek, trwała sprzedaż gadżetów WOŚP, funkcjonowała kawiarenka, stoisko fryzjerskie i kosmetyczne, a także punkt pokazowo-pomiarowy PCK. Dzieci miały okazję pobawić się na dmuchanych zamkach. Uwieńczeniem finału WOŚP było „Światełko do Nieba”. W Rumi odbyło się ono w formie krótkiego pokazu fajerwerków.

Oprócz tego podczas tegorocznego Finału WOŚP w Rumi odbyła się akcja honorowego oddawania krwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Jak poinformował Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi, 171 osób oddało 62 litry krwi.

Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Urząd Miasta w Rumi, I Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich, Miejski Dom Kultury oraz Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo. Po pierwszym liczeniu pieniędzy zebrana kwota wyniosła 115305,29 gr, co stanowiłoby nowy rekord. Na oficjalne wyniki wciąż czekamy.

Źródło: MOSiR Rumia

Orkiestra WOŚP ponownie zagrała w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *