Rumianie przelali ponad 60 litrów krwi

Rumianie przelali ponad 60 litrów krwi

- kategoria Wydarzenia
Rumianie przelali ponad 60 litrów krwi

Pierwsza spośród tegorocznych zbiórek krwi w Rumi zakończyła się sukcesem! Na apel odpowiedziało aż 171 osób, z czego 138 mogło oddać krew. Udało się jej zebrać dokładnie 62,1 litra.

Zbiórka została przeprowadzona w niedzielę (12 stycznia) na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi, z okazji 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Towarzyszyło jej hasło „Podaruj życie, podaruj krew„. Na potencjalnych dawców czekał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Krwiodawcy otrzymali w zamian zestaw czekolad, lnianą torbę oraz miejski gadżet: workoplecak bądź koszulkę. Zostali również poproszeni o wypełnienie ankiety, dzięki czemu mogliśmy poznać powody uczestnictwa w akcji: „Chcę pomagać innym”, „Krew to bezcenny lek”, „To już rodzinna tradycja”, „Dobro powraca”, „Bo żona kocha czekoladę” – to tylko niektóre spośród odpowiedzi udzielanych przez honorowych krwiodawców.

Chyba nie ma nic cenniejszego niż bezinteresowna pomoc drugiej osobie. Powinniśmy o tym pamiętać każdego dnia, nie tylko podczas takich akcji – podsumował wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który również oddał krew.

Kolejne miejskie zbiórki krwi zaplanowano na 20 czerwca i 19 września. Partnerami akcji byli: RCKiK Gdańsk, ZSO Rumia, Dom Bankietowy Grinholc oraz Ultrakrew.

Źródło: UM Rumia

Rumianie przelali ponad 60 litrów krwi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *