Powraca program „Aktywny senior” – trwają zapisy uzupełniające

Powraca program „Aktywny senior” – trwają zapisy uzupełniające

- kategoria Aktualności, Zdrowie, żywienie, ekologia
Powraca program "Aktywny senior" - trwają zapisy uzupełniające

Czasy, kiedy senior zażywający ruchu wyglądał niestosownie i kojarzył się z ekscentryczną babcią z reklamy popularnego suplementu, na szczęście minęły! Wiedzą o tym rumscy seniorzy, którzy wracają na sale treningowe, gdzie będą mieli okazję ćwiczyć pod okiem profesjonalnych instruktorów. Wszystko to w ramach kolejnej edycji programu „Aktywny senior”.

Program „Aktywny senior” realizowany jest w Rumi od 2018 roku, z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego i we współpracy z przedstawicielami Rumskiej Rady Seniorów oraz siłownią CityGYM. Akcja skierowana jest do mieszkańców miasta, którzy ukończyli 60 lat. Dzięki wsparciu sponsora Euro Styl, każdy taki mieszkaniec może nie tylko odbyć 8 treningów miesięcznie pod okiem instruktora, ale również korzystać z całej oferty klubu. W programie prócz treningów znajdują się kontrolne pomiary składu ciała oraz porady dietetyka.

Jak informują organizatorzy, przedsięwzięcie przynosi zauważalne efekty. Z obserwacji instruktorów i koordynatorów projektu wynika, że u 99% ćwiczących seniorów widać poprawę kondycji fizycznej oraz spadek tkanki tłuszczowej. Dotychczasowy rekordzista zgubił 7,5 kg.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących zapisów można uzyskać pod numerem telefonu: 882 607 733.

Źródło: UM Rumia

Powraca program "Aktywny senior" - trwają zapisy uzupełniające