Tak wyglądały ferie zimowe w Rumi

Tak wyglądały ferie zimowe w Rumi

- kategoria Aktualności, Wydarzenia
Tak wyglądały ferie zimowe w Rumi

Skończyły się ferie w województwie pomorskim. I choć aktualnie trwają one jeszcze w wielu miejscach w Polsce, rumscy uczniowie ponownie zasiedli w szkolnych ławkach.

Czy przez ostatnie dwa tygodnie mogli oni narzekać na nudę? Przedstawiamy podsumowanie tegorocznych ferii zimowych. Jak się okazuje, na uczniów czekały między innymi występy teatralne, wycieczki, pokazy, różnorodne warsztaty, zajęcia taneczne czy mecze piłki nożnej.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

Filie miejskiej biblioteki zorganizowały dla dzieci warsztaty: fotograficzne, plastyczne, kulinarne czy cosplayowe. Nie zabrakło również podróży po krainach wyobraźni, w które można się było udać za sprawą gier planszowych, teatrzyków oraz bajek wyświetlanych z projektora „Ania”. Z propozycji skorzystały zarówno dzieci młodsze, jak i młodzież licealna.

Tradycyjnie już zima nie dopisała, dlatego tradycyjnie miejska biblioteka starała się zagospodarować czas dzieciom i młodzieży szkolnej w czasie ferii. Bogata oferta warsztatów przyciągnęła wielu młodych ludzi. Niestety, nie wszyscy mogli z niej skorzystać ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, ale nic straconego, bo niektóre z tych zajęć będziemy powtarzać w niedalekiej przyszłości – podkreśla Krystyna Laskowicz, dyrektor miejskiej biblioteki.

Miejski Dom Kultury w Rumi

Właściwie zajęcia, mimo że organizowane przez Miejski Dom Kultury w Rumi, odbywały się głównie poza jego murami. Chętni mogli uczestniczyć w różnych aktywnościach, zabawach, a także zdobywać wiedzę w interaktywny sposób.

Jak co roku dzieci nas nie zawiodły i tłumnie wypełniły mury MDK-u podczas ferii zimowych. Najmłodsi brali udział w zorganizowanych wyjściach na basen, wycieczce do Centrum Nauki Experyment oraz przejeździe bryczką. Dzieci oglądały także przedstawienie teatralne, a na koniec bawiły się na balu karnawałowym – relacjonuje Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u.

Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”

W Spółdzielni czas spędzały dzieci w wieku 6-10 lat i 11-15. Najmłodsi mieli okazję nauczyć się zumby i rozwinąć wyobraźnię podczas warsztatów plastycznych oraz przedstawień teatralnych. Mogli również poznać szczegóły zimowej wyprawy przez Mongolię i dowiedzieć się, jak trenowali walkę mieczem średniowieczni rycerze. Natomiast ich starsi koledzy umilali sobie czas, grając w piłkarzyki i tenisa stołowego.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi

MOSiR, jak przystało na ośrodek sportowy, postawił na ruch. Chętni mogli pograć w tenisa stołowego na terenie hali, wziąć udział w licznych aktywnościach na Orlikach oraz skorzystać z krytej pływalni. Zajęcia MOSiR kierował do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na pływalnię zdecydowało się 173 dzieci, z Orlika skorzystało 160 chętnych, zaś około 40 osób, w tym wielu dorosłych, wybrało tenis stołowy. Pływanie, jak co roku, cieszyło się więc największym zainteresowaniem. Zwłaszcza, że nauka odbywa się na dwóch poziomach: dla początkujących i tych, którzy posiadają już pewne umiejętności w tym zakresie – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u.

Szkoły

Na aktywny wypoczynek postawił także Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Szkoła Podstawowa numer 7 w Rumi, gdzie odbywały się warsztaty sportowe, zajęcia turystyczne, mecze piłki siatkowej i różne zabawy dla najmłodszych.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Tak wyglądały ferie zimowe w Rumi