Jubileuszowy koncert Agnieszki Skawińskiej, dyrektor MDK w Rumi

Jubileuszowy koncert Agnieszki Skawińskiej, dyrektor MDK w Rumi

- kategoria Aktualności, Kultura
Jubileuszowy koncert Agnieszki Skawińskiej, dyrektor MDK w Rumi

25 stycznia odbył się w Miejskim Domu Kultury recital „Może jestem…” Agnieszki Skawińskiej. Dyrektor MDK świętowała nim jubileusz 10-lecia swojej pracy artystycznej.

Podczas koncertu artystka zaprezentowała utwory sentymentalne oraz pełne humoru. W wykonanie niektórych z nich została zaangażowana publiczność, która szczelnie wypełniła z tej okazji salę Dworku pod Lipami. Na śpiewie się nie skończyło – był również czas na wspomnienia związane z pierwszymi krokami, które na scenie artystycznej Agnieszka Skawińska stawiała właśnie w rumskim MDK.

Agnieszka Skawińska zadebiutowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni jako aktorka scen muzycznych i dramatycznych. Przez wiele lat współpracowała z różnymi teatrami, jak Teatr Polski w Szczecinie czy Teatr Gdynia Główna. Występowała także dla publiczności polonijnej w Szwecji, Niemczech, Rumunii i Kanadzie. Jest również animatorką życia kulturalnego oraz pomysłodawczynią takich projektów edukacyjno-artystycznych jak „Rumski Wokal”, „Wierszogadanie” czy „Lekcje z Kulturą”. Pełni funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Rumi, w którym angażuje się w realizację wielu projektów. Najbliższy z nich skierowany jest do dzieci. Jako współautorka spektaklu muzycznego dla dzieci „Dyzio w krainie wyobraźni”, Agnieszka Skawińska wciela się w główną postać, czyli Dyzia.

Artystce podczas recitalu „Może jestem…” towarzyszyli muzycy: na wiolonczeli – Agata Oriana Kwahs, autorka recitalu oraz na fortepianie – Maciej Łyszkiewicz, twórca zespołów Leszcze, No Limits, Iza&Latynoscy Brothers i Łyczacza, jak również autor przebojów „Ta dziewczyna”, „Kombinuj dziewczyno”.

Źródło i zdjęcia: MDK Rumia

Jubileuszowy koncert Agnieszki Skawińskiej, dyrektor MDK w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *