Premiera spektaklu dla dzieci „Dyzio w krainie wyobraźni”

Premiera spektaklu dla dzieci „Dyzio w krainie wyobraźni”

- kategoria Aktualności, Kultura, Miejski Dom Kultury
Premiera spektaklu dla dzieci "Dyzio w krainie wyobraźni"

Zawodowy Teatr Miejskiego Domu Kultury w Rumi zaprasza w czwartek 6 lutego na premierę spektaklu muzycznego pt. „Dyzio w krainie wyobraźni”. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Sztuka opowiada o losach chłopca, któremu trudno znaleźć przyjaciół wśród otaczających go ludzi. Trudności sprawia mu również nauka w szkole. Chłopiec więc szkoły nie lubi, patrząc na wszystko przez pryzmat własnych emocji. Spotyka jednak niezwykłe istoty, które pomagają mu zrozumieć, że i jego zachowanie nie jest przyjazne, co powoduje, że inni nie chcą się z nim kolegować. Istoty pomagają mu również spojrzeć inaczej na szkolną naukę. Spektakl kładzie nacisk na siłę wyobraźni, mającą pomóc w problemach. Dyzio z nowymi przyjaciółmi śpiewa piosenki i poznaje świat.

W obsadzie oraz wśród twórców spektaklu znaleźli się: Ola Lis, Piotr Lewicki i Agnieszka Skawińska. Za scenariusz i muzykę odpowiedzialna jest Agata Oriana Kwahs, za scenografię i kostiumy Maria Szachnowska, Paweł Lewandowski, Beata Went, a za realizację Jacek Wojno.

Źródło: MDK Rumia

Premiera spektaklu dla dzieci "Dyzio w krainie wyobraźni"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *