Rumia zachęca mieszkańców do udziału w quizie! do wygrania tablety

Rumia zachęca mieszkańców do udziału w quizie! do wygrania tablety

- kategoria Aktualności, Miasto, Wydarzenia
Rumia zachęca mieszkańców do udziału w quizie! do wygrania tablety

20 marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi zostanie przeprowadzony interaktywny turniej. Będzie on miał formułę zbliżoną do popularnej gry „Milionerzy”. Urząd Miasta zaprasza do udziału w zabawie wszystkich pełnoletnich mieszkańców. Drużyna, która wygra, otrzyma nowoczesne tablety.

Kategorie

Swoją wiedzę o Rumi będą mieli okazję zaprezentować młodsi uczestnicy, zgrupowani w projekcie „Rumia oczami dzieci”. Dalej zmierzą się ze sobą uczniowie od 15 roku życia, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące Unii Europejskiej. Jako ostatni rywalizować będą pełnoletni mieszkańcy Rumi.

Turniej interaktywny zostanie przeprowadzony w nowoczesnej formule Quizspotter. Umożliwia ona obserwowanie pytań i bieżącego rankingu na dużym ekranie. Jak będzie przebiegać rozgrywka? Drużyny odpowiedzą w zespole na 21 zamkniętych pytań, za pomocą tabletu. Za poprawną odpowiedź drużyna zdobędzie punkt, za błędną zostanie ukarana punktami ujemnymi. Zwycięży drużyna, która na koniec rozgrywki zdobędzie najwięcej punktów.

Jakie tematy?

Pytania dotyczyć będą takich tematów, jak: historia Rumi, 30-lecie samorządu terytorialnego w Polsce, miejskie symbole, znane rumskie osobowości, lokalne wydarzenia kulturalne i sportowe oraz relacje Rumi z miastami partnerskimi.

Quiz nie zostanie przeprowadzony po raz pierwszy! W zeszłym roku, w ramach obchodów 65. urodzin miasta, również zorganizowano podobne zmagania. Wygrali je wtedy uczniowie Szkoły Podstawowej numer 4, natomiast wśród dorosłych najlepsi okazali się strażnicy miejscy.

Jak się zgłosić?

Współorganizatorem zabawy jest MOSiR Rumia. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w zabawie, powinni wypełnić kartę zgłoszenia i złożyć ją w pokoju nr 113 Urzędu Miasta Rumi lub przesłać skan na adres mailowy: promocja@um.rumia.pl. Nabór potrwa do 10 marca.

Źródło i zdjęcie: UM Rumia

Rumia zachęca mieszkańców do udziału w quizie! do wygrania tablety