Będą utrudnienia z powodu remontu ulicy Pomorskiej

Będą utrudnienia z powodu remontu ulicy Pomorskiej

- kategoria Aktualności, Miasto
Będą utrudnienia z powodu remontu ulicy Pomorskiej

W najbliższych miesiącach na ulicy Pomorskiej w Rumi nastąpią duże zmiany. Remont ma objąć między innymi dwuetapowe przejście dla pieszych, nową nawierzchnię drogową i pas rozdziału z lewoskrętami. Prace planowo rozpoczynają się 4 marca. Od tego dnia obowiązuje również tymczasowa organizacja ruchu.

Jak przewiduje projekt, na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda rotmistrza Pileckiego pojawi się nowa nawierzchnia drogowa, chodniki oraz bitumiczne ścieżki rowerowe po obu stronach ulicy. Przebudowane zostaną zatoki autobusowe, a jedno z przejść dla pieszych stanie się dwuetapowe. Wykonany zostanie również pas rozdziału wraz z lewoskrętami.

Podczas realizacji prac na odcinku objętym remontem obowiązuje ruch jednokierunkowy – naprzemiennie lewym lub prawym pasem ruchu, w zależności od potrzeb wykonawcy robót. Objazd odbywać się będzie ulicami Dąbrowskiego i Gdańską. Wyznaczono również tymczasowe przystanki komunikacji miejskiej w ciągu ulicy Dąbrowskiego.

Szacowany koszt przedsięwzięcia to około 4 mln zł, jednak dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, urząd zapłaci jedynie 25% tej kwoty. Wszelkie prace planowo powinny się zakończyć w październiku tego roku.

Źródło i zdjęcia: UM Rumia

Będą utrudnienia z powodu remontu ulicy Pomorskiej